EU
Repertuar Kup bilet

Ferie zimowe w Operze

Dla młodych miłośników opery przygotowaliśmy zajęcia kreatywne: wokalne oraz taneczne prowadzone przez artystów, a także wydarzenia na scenie: spektakl "Pomposo i..." oraz "B jak balet". Uczestnicy zajęć będą mieli okazję spróbować swoich sił na scenie. Wszystkie warsztaty będą się odbywać w salach prób. Poprzedzone zostaną zabawami integracyjnymi.

Harmonogram wydarzeń Ferie w Operze:
- 21 i 23 stycznia, godz. 11 - "Pomposo i... sasa-hop" - spektakl rodzinny w Operze;
- 29 stycznia, godz. 9:30-13 - warsztaty wokalne;
- 30, 31 stycznia, godz. 9:30-13 - warsztaty śpiewu solowego;
- 5 lutego, godz. 10-11:15, 6 lutego, godz. 13:15-14:30 - warsztaty taneczne;
- 6 lutego, godz. 11.00 - „B jak Balet”, czyli otwarta próba baletu na scenie;
- oprowadzanie dla grup zorganizowanych Opera od kulis (wymagane wcześniejsze umówienie terminu).

Dodatkowe informacje:

- Karolina Olszewska - tel. 512 405 146, karolina.olszewska@operabaltycka.pl.

Bilety dostępne w kasie lub serwisie Bilety24.pl. Dla osób, które zakupią wejściówkę na dowolne warsztaty "Ferii w Operze" bilet na "B jak balet" taniej (w cenie 20 zł).

TYDZIEŃ MUZYCZNY

Miejsce: sala reżyserska.
 
Warsztaty wokalne:
- 29.01 (poniedziałek), godz. 9:30-13:00.
Dzieci w wieku 7-11 lat.
Okazja do rozwinięcia umiejętności technicznych oraz nauczenia się pracy z dźwiękami. Zajęcia prowadzone są w grupie - pomogą w lepszym zrozumieniu roli każdego głosu i tworzeniu harmonii.
Limit osób w grupie: 20 osób (minimalna liczba uczestników: 10).

Zajęcia poprowadzi artystka Chóru Opery Bałtyckiej: Marta Jundziłł - alt, wokalistka, nauczycielka muzyki, śpiewu i fortepianu, edukatorka prowadząca warsztaty muzyko-terapeutyczne uwrażliwiające na potrzeby dzieci o szczególnych akustycznych potrzebach. Swoje umiejętności pedagogiczne wykorzystywała w Europejskim Centrum Edukacji Osób z Niepełnosprawnością w Gdańsku, gdzie według autorskiego programu prowadziła zajęcia umuzykalniające, a także wokalne dla swoich podopiecznych. Absolwentka dwóch wydziałów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku: Wokalno-Aktorski, specjalność Śpiew Solowy oraz Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu, specjalność Edukacja Muzyczna z Elementami Arteterapii. Na co dzień jako Artystkę Chóru Opery Bałtyckiej w Gdańsku (alt) można zobaczyć ją w spektaklach Opery Bałtyckiej  (m.in. „Madame Butterfly", „Latający Holender", „Księżniczka Czardasza"). Członkini Zespołu Wokalnego Art'n'Voices. Na co dzień lubi najbardziej wielkie przyjemności ukryte w małych rzeczach. Ulubione utwory do słuchania w śnieżną pogodę to piosenki Agnieszki Osieckiej.

Warsztaty śpiewu solowego:
- 30 stycznia (wtorek), godz. 9:30-13:00;
- 31 stycznia (środa), godz. 9:30-13:00.

Uczestnicy w wieku 12-15 lat.
Podczas warsztatów uczestnicy będą pracować nad interpretacją tekstu, wyrażaniem emocji, ekspresją i wyrazistością w wykonaniu różnorodnych utworów.
Limit osób w grupie: 14 osób (minimalna liczba uczestników: 8).

Zajęcia poprowadzi solistka: Monika Sendrowska - sopran. Absolwentka gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu solowego i fortepianu. Laureatka konkursów wokalnych, m.in. Zwyciężczyni konkursu Belliniego we Włoszech w Katanii. W Operze Bałtyckiej kreuje partię w operetce „Księżniczka Czardasza" oraz role w cyklu „Pomposo i...". Współpracuje również z Filharmonią Śląską, Zielonogórską i Warmińsko-Mazurską. Prowadzi warsztaty emisji głosu indywidualne i grupowe. Na co dzień lubi najbardziej rozmawiać z ludźmi, poznawać ich historie i uczucia. Ulubione utwory do słuchania w śnieżną pogodę to nastrojowe ballady, zimowe piosenki w stylu Micheala Bubble, a do śpiewania, gdy śnieg za oknem to polskie kolędy.

Koszt: 35 zł/dzień.

TYDZIEŃ TANECZNY

Miejsce: sala baletowa (obuwie zostawiamy przed salą).

Warsztaty taneczne wokół "Karnawału zwierząt":
- 5.02 (poniedziałek), godz. 10:00-11:15;
Dzieci w wieku 7-12 lat.
Prowadzący:
Bartosz Białowąs - tancerz Baletu Opery Bałtyckiej w Gdańsku;
Karolina Olszewska - edukatorka Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

- 6.02 (wtorek), godz. 13:15-14:30.
Uczestnicy dzieci w wieku 12-15 lat.

- Sandra Springhorn - tancerka Baletu Opery Bałtyckiej w Gdańsku;
- Karolina Olszewska - edukatorka Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

Limity osób na zajęciach: 25 osób (minimalna liczba uczestników: 12).

Koszt: 15 zł/dzień.