EU
Repertuar Kup bilet

Aktualności

Nabór wolontariuszy na Baltic Opera Festival 2023

Lubisz niecodzienne zadania? Chcesz pracować przy dużych wydarzeniach? A może fascynuje Cię muzyka, teatr, opera? Jeśli na choć jedno pytanie odpowiedziałeś/odpowiedziałaś "TAK", zapraszamy do wolontariatu przy Baltic Opera Festival!

czytaj więcej

Pomorska Nagroda Artystyczna dla maestro Tchitchinadze

George Tchitchinadze, dyrygent związany z Operą Bałtycką, nagrodzony podczas tegorocznych Pomorskich Nagród Artystycznych za 2022 rok.

czytaj więcej

Sprzedaż biletów na spektakle Baltic Opera Festival

21 kwietnia rusza sprzedaż na spektakle, które zaprezentujemy już w lipcu w Operze Bałtyckiej w Gdańsku oraz w Operze Leśnej w Sopocie.

czytaj więcej

Finisaż wystawy upamiętniającej ukraińskich żołnierzy z Mariupola

W foyer Opery Bałtyckiej w Gdańsku do 23 kwietnia br. można zobaczyć wystawę upamiętniającą żołnierzy Pułku Azow, którzy bronili Mariupola na południowym wschodzie Ukrainy.

czytaj więcej

Nagrody Teatralne dla artystów Opery Bałtyckiej

Leszek Skrla i Filip Michalak laureatami Nagród Teatralnych Gdańska i Marszałka Woj. Pomorskiego za 2022 rok.

czytaj więcej

Balet z audiodeskrypcją

W sobotę 1 kwietnia zapraszamy na spektakl baletowy Don Kichot z audiodeskrypcją, czyli z czytanym przez lektora opisem tego, co na scenie.

czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Teatru 2023

27 marca przypada święto wszystkich artystów i osób związanych ze sceną teatralną. Wszystkiego artystycznego! Na ten dzień przygotowywane jest specjalne orędzie.

czytaj więcej

Operowi artyści nominowani do Pomorskiej Nagrody Artystycznej 2022

Leszek Skrla za "Króla Rogera" i George Tchitchinadze za "Aidę" z nominacjami do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za 2022 rok.

czytaj więcej

Jan Stańczyk asystentem dyrygenta przy spektaklach "Madama Butterfly"

Jan Stańczyk będzie asystentem Yaroslava Shemeta podczas marcowych wystawień "Madamy Butterfly".

czytaj więcej

Opera Bałtycka współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

To niezwykle ważna dla instytucji zmiana organizacyjna, która umożliwi wzbogacenie oferty repertuarowej i wykorzystanie w pełni potencjału twórczego Opery Bałtyckiej. Dodatkowe fundusze pozwolą na zwiększenie liczby premier i innych wydarzeń artystycznych przy jednoczesnym zachowaniu niezmiennie wysokiej jakości prezentowanych spektakli. Ponadto współprowadzenie instytucji przez MKiDN otwiera drogę do kolejnych rozmów o budowie nowej siedziby Opery Bałtyckiej.

czytaj więcej

Gotowy jest repertuar na II kwartał 2023 - sprawdź

Dwie premiery, powrót popularnych spektakli oraz dwa koncerty wielkopostne - to repertuar na miesiące kwiecień - czerwiec 2023 r.

czytaj więcej

Trajan Muryń dyrygentem-rezydentem w Operze

Trajan Muryń dyrygował będzie podczas spektakli "Hrabina" i "Księżniczka czardasza" w ramach realizowanego w naszej operze programu Dyrygent-rezydent.

czytaj więcej

Opera Dostępna - Kultura bez barier

Opera Bałtycka w Gdańsku to jedna z 111 instytucji kultury z całej Polski,do której trafią fundusze w ramach unijnego projektu „Kultura bez barier”. Ma on za zadanie poprawę dostępności oferty polskich instytucji kultury dla osób ze szczególnymi potrzebami.

czytaj więcej

Yaroslav Shemet dyrektorem muzycznym Opery

Yaroslav Shemet, dyrygent młodego pokolenia, od 1 stycznia 2023 roku zastępcą dyrektora ds. muzycznych w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

czytaj więcej