Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Taneczna Paczka

Drodzy Uczestnicy i Drogie Uczestniczki,
zajęcia w 2022 roku odbywają się niezmiennie w poniedziałki i soboty.

Informujemy też, że podczas ferii zimowych (14-27 lutego) nie będą odbywać się zajęcia grup:
MODERN JAZZ DLA MŁODZIEŻY, prowadzący: Bartosz Kondracki
BALET DLA DZIECI - wszystkie grupy wiekowe, prowadzące: Agnieszka Wojciechowska, Aleksandra Michalak
Pozostałe grupy ćwiczą bez zmian.

Pierwsze zajęcia po feriach zimowych przypadają w poniedziałek 28 lutego.

Do zobaczenia w Operze!

To propozycja dla wszystkich, którzy chcą rozwijać zdolności taneczne i pasję do muzyki. Warsztaty tańca klasycznego, współczesnego oraz nowoczesnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych to nauka pod okiem doświadczonych  artystów baletu Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Zajęcia prowadzone są na różnych poziomach zaawansowania. Uczestnictwo w zajęciach poprawia koordynację ruchową i rozbudza wyobraźnię. Na zakończenie sezonu odbywa się uroczysta prezentacja wszystkich uczestników na scenie opery.


Balet dla najmłodszych (grupa trzylatków) to nauka tańca poprzez zabawę. Dzieci uczą się prostych kroków, zabaw i układów tanecznych, ucząc się współdziałania z grupą. Połączenie gimnastyki i pracy nad etiudami tanecznymi pomaga dzieciom przyswoić podstawowe elementy techniki tańca klasycznego oraz zdobyć pierwsze umiejętności sceniczne. Grupy starsze (od czterolatków do dziesięciolatków) doskonalą podstawy baletu i uczą się bardziej złożonych układów tanecznych.

Prowadzący:

Agnieszka Wojciechowska

 

Taniec współczesny budzi kreatywność, uczy improwizacji, umożliwia wyrażanie emocji. Podstawą techniki tańca współczesnego jest balet, jednak pozbawiony charakterystycznej dlań  dyscypliny ruchów. Cechą wyróżniającą taniec współczesny jest izolowanie poszczególnych części ciała, którymi porusza się na  różnych płaszczyznach i w różnym tempie. Zajęcia dla młodzieży i dorosłych składają się z rozgrzewki z elementami strechingu oraz pracy nad doskonaleniem techniki w autorskich choreografiach przygotowanych przez prowadzącą: Sayakę Haruna-Kondracką.

 

Taniec klasyczny dla młodzieży i dorosłych to nowa propozycja Opery Bałtyckiej w Gdańsku dla osób zafascynowanych tym gatunkiem tańca. Poprzez udział w zajęciach kształtuje się piękną postawę ciała, uczy się techniki baletowej, nabiera gracji, kontroli nad własnym ciałem i  prowadzenia ruchów we właściwy sposób. Sobotnie lekcje pozwalają poznać balet od strony praktycznej przy akompaniamencie pianina.
Zajęcia prowadzone na dwóch poziomach:
- poziom podstawowy - prowadzący: Filip Michalak
- poziom zaawansowany - prowadząca: Agnieszka Wojciechowska

 

Modern jazz to zajęcia oparte na technice jazzowej z elementami tańca współczesnego. To taniec kontrastów, który łączy dynamizm i liryzm, przyspieszenie i zwalnianie, podnoszenie i opadanie. Warsztaty te są odpowiednie dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z tańcem oraz dla tych, które  już ją rozpoczęły i chcą zdobyć więcej pewność siebie oraz czerpać jeszcze więcej radości z tańca.

Prowadzący: Bartosz Kondracki

 

Zajęcia trwają od września do czerwca i odbywają się na salach baletowych (wejście od strony ul. Towarowej / SKM Politechnika).