Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Operowy Chór Dziecięcy

Szanowni Państwo, młodzi Artyści,
zapraszamy do udziału w zajęciach Operowego Chóru Dziecięcego!

Zajęcia rozpoczną się w poniedziałek, 10 października 2022 r.
Odbywać się będą co tydzień w poniedziałki, w godz. 17.30-19.00, w salach prób (wejście od strony ul. Towarowej / SKM Politechnika) od października do czerwca.

Czym są zajęcia Operowego Chóru Dziecięcego i co sprawia, że warto dołączyć do zespołu naszych najmłodszych artystów?

W operze spotykają się ci, którzy pragną doskonalić swój głos oraz sprawdzić się aktorsko. Operowy Chór Dziecięcy to grupa dzieci i młodzieży w wieku 8–14 lat, która co tydzień rozwija umiejętności wokalne, muzykalność i wspólnie spędza czas. Zajęcia to świetna okazja do ustawienia głosu oraz doskonalenia dykcji. W trakcie warsztatów z prowadzącymi uczestnicy nie tylko zgłębiają tajniki ćwiczeń wokalnych, lecz także wprawiają się w zadaniach teatralnych i ruchowych. Warsztaty umuzykalniające to dobry początek artystycznej przygody oraz okazja do występu na scenie Opery Bałtyckiej.

Operowy Chór Dziecięcy jest zapraszany do udziału w spektaklach repertuarowych oraz wydarzeniach edukacyjnych. W tym sezonie Zespół wystąpi m.in. w spektaklach Fidelio Ludwika van Beethovena, Dziecko i czary Maurice’a Ravela przygotowanego we współpracy z Akademią Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, jak i w pierwszej premierze sezonu, tj. Królu Rogerze Karola Szymanowskiego.


Prowadzący:

Agnieszka Długołęcka-Kuraś

Paulina Wilczyńska


Zapraszamy do kontaktu:

koordynacja zapisów: Aleksandra Filipek, aleksandra.filipek@operabaltycka.pl, tel. 508 097 615.