Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Aktualności

 • Repertuar na I kwartał 2023 gotowy - co zagramy?

  Znane są spektakle, które zostaną wystawione na naszych deskach od stycznia do marca przyszłego roku.

 • Yaroslav Shemet dyrektorem muzycznym Opery

  Yaroslav Shemet, dyrygent młodego pokolenia, od 1 stycznia 2023 roku zastępcą dyrektora ds. muzycznych w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

 • Opera w poniedziałki dostępna tylko zdalnie

  Drodzy Widzowie,
  W poniedziałki 5, 12 i 19 grudnia br. kontakt z nami możliwy będzie jedynie pocztą elektroniczną, bowiem biura wszystkich działów będą zamknięte. Z uwagi na konieczność zmniejszenia zużycia prądu, czego wymaga od nas ustawa rządowa, wprowadzamy w wymienione dni pracę zdalną.

 • Wieczór młodej choreografii

  Już po raz drugi oddajemy naszą scenę młodym choreografom! W czwartek, 27 października Wieczór młodej choreografii – wydarzenie, które daje szansę zrealizować tancerzom własne projekty i wyrazić się za pomocą tańca. Tym razem swoje choreografie zaprezentują: Milena Crameri, Danila Marzilli, Sayaka Haruna-Kondracka i Bartosz Kondracki, Ruaidhri Maguire oraz Jacopo Severini.

 • Sen nocy letniej z audiodeskrypcją

  Na piątkowym Śnie nocy letniej będziemy gościć widzów niewidomych, którym w odbiorze spektaklu pomoże audiodeskrypcja, przygotowana przez Stowarzyszenie "De Facto" w ramach projektu „Opera dostępna dla osób niewidomych – edycja 2022”.

 • Opera Dostępna - Kultura bez barier

  Opera Bałtycka w Gdańsku to jedna z 111 instytucji kultury z całej Polski,do której trafią fundusze w ramach unijnego projektu „Kultura bez barier” współrealizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundację Kultury bez Barier. Projekt ma za zadanie poprawę dostępności oferty polskich instytucji kultury dla osób ze szczególnymi potrzebami.