Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Aktualności

 • Profesor Irena Tarasiewicz nagrodzona przez Marszałka Pomorza

  Nagroda specjalna Marszałka Województwa Pomorskiego w dziedzinie kultury dla profesor Ireny Tarasiewicz. Wręczenie wyróżnienia odbędzie się 9 września podczas otwartej próby baletu pt.: "B jak balet" (godz. 18). Pani Profesor - gratulujemy!

 • Spotkanie autorskie o Szymanowskim

  Rozmowa o Karolu Szymanowskim - kompozytorze "Króla Rogera" - jego inspiracjach, muzyce i przyjaciołach w Operze Bałtyckiej 2 października, godz. 15:30. Udział bezpłatny.

 • Opera Dostępna - Kultura bez barier

  Opera Bałtycka w Gdańsku to jedna z 111 instytucji kultury z całej Polski,do której trafią fundusze w ramach unijnego projektu „Kultura bez barier” współrealizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundację Kultury bez Barier. Projekt ma za zadanie poprawę dostępności oferty polskich instytucji kultury dla osób ze szczególnymi potrzebami. 

 • 10. Festiwal Kultury Żydowskiej ZBLIŻENIA także w Operze

  Życie to temat przewodni tegorocznej, jubileuszowej edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej ZBLIŻENIA. Chcemy  okazać, powiedzieć, przypomnieć, zagrać w tym temacie w różnych aspektach: tradycji, teraźniejszości i przyszłości. W dniach 14-18 września zapraszamy do wspólnego świętowania X edycji.

 • Festiwal Szekspirowski

  W ramach 26. międzynarodowego Festiwalu Szekspirowskiego zobaczyć będzie można spektakle z Włoch, Danii, Kalifornii, Czech, Norwegii oraz Polski. Tegoroczne motto jest nawiązaniem do trzech, skrajnie różnych, zagranicznych inscenizacji „Burzy”, które zagoszczą na Festiwalu oraz do burz przetaczających się obecnie przez świat – politycznych, pandemicznych, klimatycznych i tych związanych z kondycją człowieka. Jest także odwołaniem do tytułu wydanej w 2002 roku książki prof. Jerzego Limona pt. „Między niebem a sceną”.

 • Wehikuł czasu zrecenzowany!

  W maju, przy okazji spektaklu „Wehikuł czasu” ogłosiliśmy konkurs na recenzję tego spektaklu. Tym samym chcieliśmy oddać głos młodszym widzom, czyli tym, do których tytuł ten jest adresowany.