EU
Repertuar Kup bilet

Dzień otwarty Opery

Z okazji obchodów 25-lecia Samorządu Województwa Pomorskiego otwieramy – dla spragnionych sztuki mieszkańców naszego regionu – Operę Bałtycką w Gdańsku. Symbolicznie, 27 marca 2024 roku, w Międzynarodowy Dzień Teatru, odbędzie się Dzień Otwarty Opery.
Wspólnie z Artystami i Pracownikami Opery spotkamy się z Państwem w foyer. W tej przestrzeni będziemy przyglądać się pracy charakteryzatorki, poznamy tajniki sztuki krawiectwa, doświadczymy historii instytucji oraz usłyszmy ciekawostki o nadchodzących premierach.
Wszystkich przybyłych do Opery mieszkańców województwa ugościmy w przestrzeni kawiarnianej. Zabrzmią w niej wykonywane na żywo instrumentalne aranżacje utworów śpiewanych na największych scenach operowych. Przy tej okazji będzie możliwość skorzystania z kiermaszu kostiumów scenicznych, plakatów i programów do spektakli prezentowanych niegdyś na deskach naszej sceny. Jedyna w swoim rodzaju pamiątka prosto z serca Opery. Zapraszamy, niezależnie od wieku, zarówno melomanów, teatrofilii jak i osoby, dla których będzie to pierwsza wizyta w operze.

Dzień Otwarty Opery Bałtyckiej w Gdańsku
śr., 27.03.2024 r.,
godz. 16:00-20:00