EU
Repertuar Kup bilet

Balet z audiodeskrypcją

W sobotę 1 kwietnia zapraszamy na balet Ludwiga Minkusa Don Kichot z audiodeskrypcją. Spektakl poprzedzi spacer sensoryczny.

Jak skorzystać z audiodeskrypcji?

Audiodeskrypcja to spektakl z czytanym na żywo przez lektora opisem tego, co dzieje się na scenie. Audiodeskrypcji można wysłuchać za pośrednictwem specjalnego odbiornika zaopatrzonego w słuchawki. Ze względu na ograniczoną liczbę odbiorników skorzystanie z audiodeskrypcji jest możliwe po wcześniejszej rezerwacji odbiornika w Biurze Obsługi Widzów (tel. 58 350 06 15 lub e-mail: kasabiletowa@operabaltycka.pl).

Spacer sensoryczny

To wydarzenie poprzedzające spektakl z audiodeskrypcją. Jest do niego wprowadzeniem. Pozwala poznać wystawiane dzieło i jego inscenizację doświadczając różnymi zmysłami poszczególnych jego elementów. Podczas spaceru działamy na różne zmysły – zapachu czy dotyku (można dotknąć kostiumu, elementów scenografii), ale również wykorzystujemy działanie poprzez ruch.

Przedsięwzięcie grantowe OPERA DOSTĘPNA odbywa się w ramach projektu "Kultura bez barier" realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.