zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Komassa/Przybyłowicz/Misiuro

premiera 6 lutego 2009

czas trwania 2h 40’

 

Tango life
choreografia Roman Komassa
muzyka Przemysław Treszczotka
scenografia i kostiumy Izabela Stronias
muzyka live w wykonaniu Tangueros Balticos

 

obsada 18, 19, 21 grudnia 2010

 
 
 
Kilka krótkich sekwencji
choreografia Jacek Przybyłowicz
muzyka Marin Marais
projekcje multimedialne Katarzyna Kozyra
kostiumy Hanna Szymczak
asystent choreografa Małgorzata Marcinkowska-Chojnacka
 
 
obsada 18, 19, 21 grudnia 2010
 
Dorota Zielińska
 
 
Tamashii
choreografia i reżyseria Wojciech Misiuro
scenografia i kostiumy Katarzyna Zawistowska
asystent choreografa Krzysztof Baliński
muzyka Piotr Pawlak
 
 
obsada 18, 19, 21 grudnia 2010
 
Jacek Krawczyk
Krzysztof Baliński
 
 

Men's dance to męskie spojrzenie na taniec. Jest to wieczór baletowy, którego autorami jest trójka znakomitych polskich choreografów: Wojciech Misiuro (tancerz, mim i przede wszystkim choreograf, założyciel autorskiego Teatru Ekspresji), Jacek Przybyłowicz (absolwent szkoły baletowej i muzycznej w Warszawie, dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego) i Roman Komassa (laureat Medalu im. Leona Wójcikowskiego dla Najlepszego Polskiego Tancerza i Medalu Wacława Niżyńskiego). Swoje taneczne wizje współczesnej męskości prezentują w trzech miniaturach.
 

czytaj więcej

Tango life
Roman Komassa w otwierającym wieczór Tango life, pogodził taniec współczesny z tańcem towarzyskim, wzbogacając go o elementy baletu klasycznego. Około dwudziestu tancerzy opowiada historię miłości rodzącej się pomiędzy dwojgiem ludzi i o jej ideale, który swoje odzwierciedlenie znajduje w muzyce. Choreografia Komassy staje się oryginalna przez połączenie jej z muzyką graną na żywo przez trójmiejską formację Tangueros Balticos. Jest to zespół zafascynowany tangiem i twórczością Astora Piazzolli.

Kilka krótkich sekwencji

Ta część, zrealizowana przez Przybyłowicza, jest taneczno-filmowym studium relacji trzech tańczących par. Spójną formę tej choreografii tworzy ruch i projekcje wideo, które wzajemnie nakładają się na siebie. Ruchowi towarzyszy wysublimowana muzyka francuskiego baroku. Jacek Przybyłowicz dryfuje w kierunku karykatury tańca klasycznego. Przybyłowicz łączy w swoim spektaklu wzniosłość z pospolitością.

Tamashii
Wojciech Misiuro szokuje i prowokuje w swoim spektaklu, operuje specyficznym językiem ekspresji, nie unika nagości, która nie tylko nie ma nic wspólnego z pornografią, ale urzeka widza plastyką tworzonych obrazów. Choreografia jest inspirowana kulturą japońską. Tancerze wykorzystują w tańcu techniki tańca japońskiego i tym samym przenoszą nas na Daleki Wschód.
 

Cena:

data I miejsca, balkon II miejsca, balkon
normalne ulgowe normalne ulgowe
18, 19 XII 60 zł 45 zł 45 zł  30 zł
21 XII  50 zł 35 zł 40 zł 25 zł
  cena dla studentów (nie dotyczy premier) 20 zł

 W przedsprzedaży (2 miesiące przed spektaklem przez dwa tygodnie) ceny o 30% niższe.