zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Inauguracja 60. sezonu artystycznego


Koncert galowy

Jubileuszowy sezon rozpoczyna Koncert galowy z udziałem szczególnych artystów. Katarzyna Hołysz to śpiewaczka, o której obecnie coraz głośniej w operowym świecie. W tym sezonie dołączy do grona artystów współpracujących z Operą Bałtycką. To jej przypadnie zaszczyt być pierwszą gdańską Ariadną w operze Straussa Ariadna na Naxos (premiera 30 października). Mikołaj Zalasiński doskonale znany jest wybrzeżowym melomanom. To gwiazda nie tylko naszego teatru, ale i innych światowych scen. Swą światową klasę potwierdził, kreując na naszej scenie partie Rigoletta, Don Giovanniego i Oniegina. W nadchodzącym sezonie zaprezentuje się także jako Makbet w operze Verdiego (czerwiec 2010). Ze szczególnym zainteresowaniem oczekujemy gdańskiego debiutu Daniela Borowskiego. To obecnie jeden z najwybitniejszych polskich artystów operowych. Po kilkunastu latach kariery ten wybitny bas ma już za sobą liczne sukcesy na takich scenach, jak mediolańska La Scala, Berliner Staatsoper Unter den Linden, New York City Opera, oper w Minneapolis, Detroit, Houston, Santa Fe, Boston, San Francisco i San Diego, Montrealu, Teatro La Fenice (Wenecja), Teatro San Carlo (Neapol), Teatro Massimo (Palermo), Teatro Carlo Felice (Genua). Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra i Chór Opery Bałtyckiej. Poprowadzi je jeden z najwybitniejszych dyrygentów - Jose Maria Florencio. Program Gali został ułożony przez Maestra Florencia tak, by oba zespoły mogły pokazać w nim szeroką paletę swoich możliwości.

 

wykonawcy


Katarzyna Hołysz / mezzosopran
Mikołaj Zalasiński / baryton
Daniel Borowski / bas

Chór i Orkiestra Państwowej Opery Bałtyckiej

dyrygent Jose Maria Florencio
przygotowanie chóru Dariusz Tabisz

Program koncertu inaugurującego sezon 2009/2010

Czajkowski Polonez z opery Eugeniusz Oniegin
Czajkowski Walc z opery Eugeniusz Oniegin
Czajkowski arioso Oniegina z III aktu opery Eugeniusz Oniegin, wyk. Mikołaj Zalasiński
Czajkowski aria Gremina z III aktu opery Eugeniusz Oniegin, wyk. Daniel Borowski
Borodin W stepach Azji Środkowej
Mascagni aria Santuzzy „Voi lo sapete, o mamma” z opery Rycerskość wieśniacza, wyk. Katarzyna Hołysz
Czajkowski wstęp i chór żniwiarzy z opery Eugeniusz Oniegin

PRZERWA

Verdi chór czarownic z III aktu opery Macbeth
Verdi aria Banco „Studia il passo, o mio figlio!… Come dal ciel precipita” z II aktu opery Macbeth, wyk. Daniel Borowski
Verdi recytatyw i aria Macbetha „Perfidi!... Pieta’, rispetto, amore” z IV aktu opery Macbeth , wyk. Mikołaj Zalasiński
Verdi aria Lady Macbeth „La luce langue” z II aktu opery Macbeth, wyk. Katarzyna Hołysz
Borodin Tańce połowieckie z opery Kniaź Igor