zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Witalij Wydra

tenor

Urodził się na Ukrainie. W 2008 został laureatem II nagrody II Ogólnoukraińskiego Konkursu Młodych Wokalistów Teodora Teren-Juśkiwa we Lwowie. W maju 2009 na I Europejskim Konkursie Tenorów im. Jana Kiepury w Sosnowcu zdobył nagrodę specjalną Przewodniczącego Jury Wiesława Ochmana, a także nagrodę Mazowieckiego Teatru Muzycznego „Operetka” – występ na Koncercie Noworocznym w Filharmonii Narodowej w Warszawie. We wrześniu 2009 wystąpił w Operze Śląskiej na koncercie Galowym Tenorów, zorganizowanym w związku z jubileuszem 90-lecia urodzin i 70-lecia pracy artystycznej Bogdana Paprockiego.

Artysta, na zaproszenie Wiesława Ochmana, brał udział w prowadzonych przez niego koncertach w różnych miastach Polski. W październiku 2009 Witalij Wydra zadebiutował w spektaklu Mazowieckiego Teatru Muzycznego (na scenie Teatru Polskiego w Warszawie) rolą Alfreda w operetce Zemsta nietoperza. W Operze Bałtyckiej występuje jako I Zbrojny w Czarodziejskim flecie Mozarta, Góral w Halce Moniuszki, Zapiewajło w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego, Szlachcic w Marii Statkowskiego, Trzeci Żyd w Salome Straussa, Rotszyld w Skrzypcach Rotszylda Fleischmanna, Spoletta w Tosce Pucciniego. W marcu 2015 rolę Spoletty w Tosce zaśpiewał gościnnie w Teatrze Wielkim w Łodzi.