zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Vittorio Vitelli

baryton

Włoski baryton, laureat głównej nagrody w konkursie Placido Domingo Operalia. Dzięki temu zwycięstwu rozpoczął międzynarodową karierę. Po debiucie w partii Enrica w Łucji z Lammermooru w 1995 roku występował na takich scenach, jak La Fenice w Wenecji, Teatro Comunale w Bolonii, Teatro Comunale we Florencji, Teatro San Carlo w Neapolu, Teatro Massimo w Palermo, Deutsche Oper w Berlinie, Opera Nicejska, Teatro del Liceu w Barcelonie, Teatro Real w Madrycie, Opera w Waszyngtonie. W 2006 debiutował w La Scali, wykonując partię Amonasra w Aidzie, pod batutą Riccardo Chailly’ego.

Od roku 2008 bierze udział w licznych realizacjach zagranicznych m.in. Otella we Wrocławiu, Makbeta w Pizie, Aidy na Festiwalu w Bregencji, Manon Lescaut w Lipsku, Trubadura w Liceu w Barcelonie, Attyli w Marsylii, Makbeta w Valladolid. W repertuarze posiada partie w działach werystycznych, jednak najbardziej słynie z ról verdiowskich: Rigoletta, Simona Boccanegry, Makbeta, Renata w Balu Maskowym, di Luny w Trubadurze, Posy w Don Calosie, Jagona w Otellu, Carlosa w Mocy przeznaczenia, Amonasra w Aidzie.

Współpracował z wybitnymi dyrygentami oraz reżyserami (Claudio Abbado, Gary Bertini, Daniel Oren, Carlo Rizzi, Zubin Metha, Nello Santi, Silvo, Daniele Gatti, Bruno Bartoletti, Marco Armiliato, Pier Luigi Pizzi, Graham Vick, Hugo De Ana, Lambert Puggelli, Liliana Cavani, Roberto De Simone, Giuseppe Bertolucci, Gilbert Deflo). W dorobku posiada cały szereg nagrań dzieł klasyki operowej.