zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Tomasz Raczkiewicz

 

kontratenor

 

Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka.

 

Od 1996 roku solista Teatru Wielkiego w Poznaniu, na deskach którego zadebiutował partią Fiodora w operze Borys Godunow Musorgskiego. W roku 1998 zadebiutował w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w przedstawieniu Raj utracony Pendereckiego. Od marca 2010 roku współpracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku.

 

W roku 2000 zaśpiewał partię tytułową w polskiej prapremierze opery Echnaton Philipa Glassa w Teatrze Wielkim w Łodzi. Jako solista Teatru Wielkiego w Poznaniu brał udział w licznych tournée zagranicznych, w ramach których uczestniczył m.in. w premierze Salome Straussa w Theatre Munnicipale w Luksemburgu czy w wystawieniu spektaklu Galina Landowskiego w Hanowerze podczas światowej wystawy Expo 2000. Występował na festiwalach operowych m.in. w Carcasonne, Xanten Santander, Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie Zdrój, Festiwalu im. Adama Didura w Sanoku, Poznańskim Festiwalu Mozartowskim.

 

W roku 2001 brał udział w koncercie inaugurującym IX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Operatorskiej Camerimage w Łodzi. W roku 2011 artysta wziął udział w nagraniu płytowym Carmina burana Orffa realizowanym przez Operę Śląską. Ważniejsze partie wykonywane przez Tomasza Raczkiewicza to: Fiodor – Borys Godunow Musorgskiego, partia tytułowa – Echnaton Glassa (polska prapremiera), Paź – Salome Straussa, Orfeusz – Orfeusz i Eurydyka Glucka, Cherubin – Wesele Figara Mozarta, II i III Chłopiec – Czarodziejski flet Mozarta, I Giermek – Parsifal Wagnera, Śmierć – Raj utracony Pendereckiego, Odmieniec – Galina Landowskiego, Tebaldo – Don Carlos Verdiego, Niewolnik Rewolucji – Ça Ira Watersa, Łabędź – Carmina burana Orffa, Oberon –The Fairy Queen Purcella, Laertes – Ophelia Prasquala (światowa prapremiera), solo wokalne w balecie Niebezpieczne związki Maskatsa, Mewa – Dzień Świra Tabęckiego, Vespone – La serva padrona Pergolesiego, Żewakin – Ożenek Gogola, monodram Maski Władzy. Maciejewski – podróże Maciejewskiego.