zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Szymon Kobyliński

bas

Absolwent Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Floriana Skulskiego. Studiował również w Conservatorio di Musica Giuseppe Verdi w Turynie, a także International Opernstudio w Hamburgu. Doskonalił swoje umiejętności na kursach uznanych pedagogów, takich jak: Claudio Desderi, Renato Bruson, Alan Titus, Bonaldo Giaiotti, Andrzej Dobber.

W repertuarze posiada partie operowe od klasycyzmu aż po współczesność, jak również muzykę oratoryjną. Już podczas studiów zaśpiewał w operach: Wesołe kumoszki z Windsoru (Dr Cajus), Don Giovanni (Leporello), Czarodziejski flet (Sarastro), Carska narzeczona (Sobakin), Komedia o niemej żonie (Master Jean Magier).

W sezonie 2009/10 zadebiutował w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie w operach Borys Godunow (Mitiuch) oraz Lukrecja Borgia (Don Apostolo Gazzella). Współpracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku, śpiewając w spektaklach Eugeniusz Oniegin (Zarecki), Salome (Pierwszy Żołnierz), Madame Curie (Henri Perrin), Tosca (Angelotti), a także z Operą Nova w Bydgoszczy, śpiewając w Cyganerii (Colline).

Od sezonu 2012/13 współpracuje ze Staatsoper w Hamburgu, gdzie występuje w spektaklach: Don Giovanni, Czarodziejski flet, Wesele Figara, Lukrecja Borgia, Rigoletto, Traviata, Otello, Bitwa pod Legnano, Lombardczycy na pierwszej krucjacie, Manon Lescaut, Cyganeria, La Fanciulla del West, Śpiewacy norymberscy, Lohengrin, Tristan i Izolda, Parsifal, Salome.