zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Romuald Tesarowicz

bas

Jest solistą Opera de Paris Bastille, Teatro alla Scala, Opera di Roma, a także opery w Lyonie i Lozannie. Występuje na scenach operowych od 1980 roku.
 
Laureat II nagrody na II Ogólnopolskim Konkursie Operowym im. Adama Didura w Bytomiu. W 1981 roku otrzymał Złoty Medal i nagrodę Roncorogniego na konkursie wokalnym "Voci Verdiane" w Busetto, Grand Prix i nagrodę publiczności XXI Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie Zdroju oraz II nagrodę na konkursie operowym w Barcelonie.
 
Debiutował w Operze Śląskiej w Bytomiu partią Skołuby w Strasznym dworze Moniuszki, później śpiewał główne role w Trubadurze i Nabucco Verdiego, Lunatyczce Belliniego, Czarodziejskim flecie Mozarta. Od 1983 roku był solistą Teatru Wielkiego w Łodzi śpiewając wielkie role w Żydówce Halévy'ego, Mefistofelesie Boito, Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego, Nabucco, Aidzie, Don Carlosie, Ernani Verdiego, Walkirii Wagnera, Łucji z Lammermoor Donizettiego. W 1986 roku śpiewał partie Griemina w Eugeniuszu Onieginie oraz Raimonda w Łucji z Lammermoor podczas otwarcia Teatru Vittorio Emanuele w Messynie.
Brał udział w nagraniu płyty i filmu Cyrulik sewilski dla włoskiej telewizji RAI, a w Paryżu dla "Erato Disque" w nagraniach opery Wojna i pokój. W Waszyngtonie nagrał płytę i głos do filmowej wersji Borysa Godunowa w reżyserii Andrzeja Żuławskiego. W Salle Pleyel w Paryżu pod batutą Rozdżestwieńskiego uczestniczył w wykonaniu Requiem Verdiego.
W Teatro alla Scala śpiewał Baśń o carze Sołtanie Rimskiego-Korsakowa, a w Waszyngtonie i Porto Rico Złotego Kogucika tego samego kompozytora. W 1998 roku na Festiwalu Casalsa śpiewał partie Nabucco, a w 1999 roku w Don Carlosie i Credo. W Operze Paryskiej wystąpił w Borysie Godunowie Musorgskiego oraz w Rigoletto Verdiego, w Lyonie w Luizie Miller, Aidzie, Trubadurze i Turandot pod dyrekcja Mauricio Areny, Siemona Byczkowa, Kenta Nagano.
 
Związany z Opera de Paris Bastille od momentu jej otwarcia w 1989 roku, gdzie występował w operach: Wesele Figara Mozarta, Otello Verdiego, Benvenuto Cellini Berlioza, Dama Pikowa Czajkowskiego, Madame Butterfly, Turandot  Pucciniego, Nabucco Verdiego, Salome Straussa. W Teatrze Wielkim w Warszawie brał udział w premierowym wykonaniu Fausta Gounoda i Halki Moniuszki.

Od wielu lat występuje na Festiwalu w Carcassonne. Z Krzysztofem Pendereckim występował w jego Te Deum i Pasji według Św. Łukasza, Requiem Polskim, 7 Bramach Jerozolimy Credo. Oprócz repertuaru operowego wykonuje pieśni, muzykę współczesną, a także repertuar oratoryjno-kantatowy.

W Operze Bałtyckiej można usłyszeć go w partii Księcia Griemina w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego.