zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Robert Szpręgiel

baryton

Absolwent Gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki. Po studiach rozpoczął pracę w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Brał udział w takich realizacjach jak: Orfeusz w piekle Offenbacha – rola Morfeusza, Piotruś Pan do muzyki Stokłosy oraz Miss Saigon Schonberga. Po kilku latach postanowił jednak wrócić do śpiewu klasycznego i związał się z Warszawską Operą Kameralną.

Do chwili obecnej śpiewa w wystawianych przez Operę dziełach Mozarta, Rossiniego, Donizettiego, Kurpińskiego, Moniuszki, Albertiniego, Strawińskiego oraz współczesnych kompozytorów takich jak: Bernadetta Matuszczak, Józef Koffler. Można go zobaczyć m.in. w: Napoju miłosnym, Cosi fan tutte, Henryku VI na łowach, Zaide, Cyruliku sewilskim, Don Giovannim, Żywocie rozpustnika oraz Zbrodni i karze. W repertuarze artysty jest także rola w spektaklu Kobiety Świata, który wchodzi w skład  nowatorskiego projektu „Opera Lihgt” oraz partie wokalne i operowe w utworach Bacha, Haendla, Czajkowskiego, Ravela, Bizeta, Chopina, Galla, Niewiadomskiego, Noskowskiego, Bairda oraz wiele utworów z gatunku musicalu i muzyki rozrywkowej. Współpracuje także ze Stołeczną Estradą koncertując w różnych krajach Europy jak również Filharmonią Zamojską, Słupską i Krakowską Operą Kameralną. Bierze również udział w projektach kulturalnych i artystycznych produkowanych przez TV Polską m.in.: Koncert Galowy Godła Teraz Polska, Nagrody Kisiela, Koncert Papieski Patroni Europy, Viva Najpiękniejsi, Patriotyczne Pieśni Wojskowe nagrane dla Programu 2 TVP. Z koncertami i spektaklami teatralnymi Robert Szpręgiel odwiedził takie kraje jak: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Francja, Hiszpania, Słowenia, Japonia.