zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Przemysław Baiński

tenor

W 2014 r. ukończył studia na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie śpiewu prof. Piotra Micińskiego. Debiutował w 2012 r. na scenie Filharmonii Łódzkiej w Mszy c-moll Mozarta, a w 2015 r. wystąpił w koncercie jubileuszowym z okazji obchodów 100 – lecia Filharmonii w oratorium Stworzenie Świata Haydna, w tym samym roku wykonał partię tenorową w Missa pro Pace Kilara z Operą i Filhar¬monią Podlaską. 
Występował w operach Le devin du village J.J. Rousseau (Musikakademie Rheinsberg), La Traviata i Carmen (Teatr Wielki w Łodzi), w polskiej prapremierze opery Rachmaninowa Francesca da Rimini (Centrum św. Jana w Gdańsku), Gianni Schicchi Pucciniego (Warszawska Opera Kameralna), Cud albo Krakowiaki i Górale Stefaniego (Teatr Wielki – Opera Narodowa), oraz w studenckich Zemsta nietoperza J. Straussa i Aleko Rachmaninowa. Uczestniczył w kursach prowadzonych m.in. przez Annę Radziejewską, Siergieja Leiferkusa, Tomasza Herbuta, Rudolfa Piernay’a, Udo Reinemanna, Eytana Pessena oraz Matthiasa Rexrotha. Jako solista współpracował z takimi dyrygentami jak Paul Esswood, Daniel Raiskin, Paweł Kotla, Marcin Wolniewski, Michał Klauza, Eraldo Salmieri, Bassem Akiki czy Kai Bumann. 
Od 2014 roku jest uczestnikiem Programu Kształcenia Młodych Talen¬tów – Akademia Operowa w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. 
 
Jest uczestnikiem programu Artysta – rezydent (sezon 2015/2016) Instytutu Muzyki i Tańca. 
W sezonie 2015/2016 jest Artystą-Rezydentem w Operze Bałtyckiej w Gdańsku, w której wystąpi w premierach  Eros i Psyche Ludmira Rózyckiego w inscenizacji i reżyserii Natalii Kozłowskiej oraz Pokój złudzeń Zygmunta Krauzego w inscenizacji i reżyserii Jerzego Lacha.