zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Piotr Łykowski

kontratenor

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie Eugeniusza Sąsiadka. W latach 1970 – 1988 był chórzystą Poznańskich Słowików. Na III Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari zdobył I Nagrodę i trzy wyróżnienia specjalne (m.in. za wirtuozerię). Doskonalił swe umiejętności na  wielu kursach interpretacyjnych i mistrzowskich w kraju i za granicą, m.in. u Paula Esswooda, Richarda Wistreicha i Nelli Anfuso.

Specjalizuje się w muzyce renesansu i baroku, głównie kantatowo-oratoryjnej – ma w swoim repertuarze blisko 100 takich partii. Współpracował i współpracuje z wieloma solistami i zespołami muzyki dawnej, filharmoniami i orkiestrami kameralnymi oraz z teatrami operowymi (Warszawska Opera Kameralna, Teatrn Wielki w Warszawie, Teatr Wielki w Poznaniu, Teatr Wielki w Łodzi, Opera Śląska w Bytomiu, Opera Wrocławska). Brał udział m.in. w polskich prapremierach oper Orfeusz, Powrót Ulissesa, Koronacja Poppei Monteverdiego, a także w polskich premierach scenicznych Raju Utraconego Pendereckiego, Echnatona Glassa i Potopu Strawińskiego.

Specjalnie dla tego artysty powstały role teatralne w autorskich spektaklach Jerzego Grzegorzewskiego – Złowiony, Sonata epileptyczna i Jagogogo... z muzyką Radwana. Zrealizował wiele nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych (m.in. Mesjasz Haendla, Koncerty wokalne Mielczewskiego, Completorium Gorczyckiego, Pasja Elsnera, Euridice Periego, Dichterliebe Schumanna). Jest prawykonawcą muzyki Zbigniewa Preisnera do filmu De Aegypto oraz Requiem dla Mojego Przyjaciela.

Jako solista-kameralista koncertował w całej niemal Europie i w Kanadzie, także na międzynarodowych festiwalach muzycznych. Jest wykładowcą na wydziale wokalnym wrocławskiej Akademii Muzycznej.