zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

 Paweł Konik

 
bas
 
Urodzony w 1987 w Cieszynie. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego Ewy Biegas.
 
Umiejętności wokalne doskonali podczas licznych warsztatów oraz kursów mistrzowskich prowadzonych między innymi przez: Andrzeja Dobbera, Jacka Laszczkowskiego, Ryszarda Karczykowskiego, Izabelę Kłosińską, Ingrid Kremling, Marka Rzepkę, Wiesława Ochmana. W 2011 roku został zaproszony do Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademia Operowa przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.
 
Jest laureatem Pierwszej Nagrody podczas XIII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Iuventus Canti im. Imricha Godina we Vrablach na Słowacji (maj 2011). Jest również finalistą I. Ogólnopolskiego Konkursu Duetów z Fortepianem w Warszawie (luty 2012). W listopadzie 2012 roku otrzymał Drugą Nagrodę podczas X-go Międzyuczelnianego Konkursu Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej im. Edmunda Kossowskiego w Warszawie.
 
W trakcie studiów rozpoczął współpracę z Operą Bałtycką w Gdańsku, gdzie występuje jako Henri Perrin w Madame Curie Elżbiety Sikory, Generał Lascy w Ubu Rex Krzysztofa Pendereckiego oraz w Graczach Dymitra Szostakowicza i Krzysztofa Meyera w roli Szwochniewa, za którą otrzymał Teatralną Nagrodę Muzyczną w kategorii Najlepszy Debiut Śpiewaka.

Koncertował z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonią Śląską w Katowicach, Sinfonietą Cracovią, Orkiestrą Symfoniczną Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury oraz Orkiestrą Barokową Akademii Muzycznej w Katowicach.  Pracował pod kierunkiem dyrygentów takich jak: Wojciech Michniewski, Michał Klauza, Marek Toporowski, Jan Wincenty Hawel, Ewa Strusińska, Przemysław Fiugajski, Robert Kabara.
 
Współpracuje z Instytucją Promocji i Upowszechniania Muzyki "SILESIA", Operą Bałtycką oraz Operą Śląską.