zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Mirosław Niewidomski

tenor

Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Jeszcze jako student, w 2002 roku został finalistą VII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Dusznikach Zdroju w kategorii operowej. Rok później brał udział w wykonaniu opery Il Matrimonio Segreto Cimarosy (Paolino) oraz wziął udział polsko-niemieckich konfrontacjach wokalnych podczas Festiwalu Hoffmanowskiego w Teatrze Wielkim im. Moniuszki w Poznaniu.
 
W czasie studiów brał także udział w wielu realizacjach na scenach muzycznych Łodzi m.in. zaśpiewał partię Merkurego w Orfeuszu w piekle Offenbacha oraz wystąpił w operetce Wiktoria i jej huzar Abrahama na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi. Na ostatnim roku studiów (2004) zaśpiewał partię Ferranda w Così fan tutte Mozarta w Teatrze Wielkim w Łodzi, z którym współpracuje od tego czasu systematycznie: Alfredo w Traviacie i Ismael w Nabucco Verdiego, Lord Hervey w Annie Bolenie Donizettiego, Nataniel w Opowieściach Hoffmanna Offenbacha, Triquet w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego, Hrabia Tassilo w Hrabinie Maricy Kálmána. Od 2012 roku współpracuje z Operą Śląską w Bytomiu i Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie.
 
W 2009 roku zdobył drugą nagrodę na I Europejskim Festiwalu Duetów Operetkowych i Musicalowych "Face to Face" w Poznaniu.