zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Marian Kępczyński

bas

Jest absolwentem Wydziału Wokalno-Aktorskiego warszawskiej Akademii Muzycznej. Dyplom uzyskał w klasie prof. Wiktora i Zofii Brégy. W 1978 będąc na roku dyplomowym został przyjęty przez Mieczysława Dondajewskiego do zespołu Teatrzu Wielkiego w Poznaniu, z którym związany jest do dziś. Na tej scenie buduje konsekwentnie swój artystyczny dorobek. Posiada w repertuarze ponad 100 partii operowych, w tym większość pierwszoplanowych. Podziwiano go między innymi jako Osmina w Uprowadzeniu z Seraju i Sarastra w Czarodziejskim flecie Mozarta. Uznanie przyniosły mu partie w operach Verdiego: Zachariasz w Nabucco, Ramfis w Aidzie, Padre Guardiano w Mocy przeznaczenia, Silvo w Ernani, Filip i Inkwizytor w Don Carlosie. Zachwyca jako Don Basilio w Cyruliku sewilskim Rossiniego, tytułowa partia w Borysie Godunowie i Dosifiej w Chowańszczyżnie Musorgskiego, Kończak w Kniaziu Igorze Borodina, Gremin w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego, Mefisto w Fauście Gounoda, Gurnemanz w Parsifalu Wagnera.

Artysta brał udział w wielu nagraniach dla Radia i Telewizji. Występował gościnnie we wszystkich polskich operach i na wielu festiwalach muzycznych w kraju i za granicą (Wratislavia Cantas, Praska wiosna, Kudowa Zdrój i inne). Artysta odbył liczne tournée po Europie.