zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Margarita Mamsirowa

mezzosopran

Urodzona w Rosji, ukończyła Konserwatorium w Saratowie w klasie śpiewu Aleksandra Bystrova, swój talent doskonaliła także na kursach mistrzowskich u Iriny Archipovej i Larissy Gergievej. W roku 1977 była nominowana w Moskwie do narodowej nagrody „Złota maska” w kategorii „Najlepsza rola kobieca” za rolę Kopciuszka w operze komicznej Rossiniego Kopciuszek. W tym samym roku zdobyła nagrodę publiczności w telewizyjnym konkursie śpiewaków operowych „Wielka Nagroda Moskwy”, zaś w 1999 nagrodę „Magiczna strona sceny” na festiwalu operowym o tej samej nazwie za najlepszą rolę kobiecą (Laura w operze Dargomyżskiego Kamienny gość).

W 2000 roku debiutowała w Opera National de Paris partią Soni w Wojnie i pokoju Prokofiewa, w Moskwie w latach 2002–2006 śpiewała w Teatrze Muzycznym Stanisławskiego i Niemirowicza-Danczenki partię Carmen (Carmen Bizeta) i Poliny (Dama pikowa Czajkowskiego).
Od roku 2003 występuje w jednym z najważniejszych teatrów operowych świata – Teatrze Bolszoj, gdzie śpiewała Szynkarkę w Borysie Godunowie Musorgskiego, Sonię w Wojnie i pokoju Prokofiewa pod dyrekcją Rostropowicza a później Wedernikowa, Polinę w Damie pikowej pod dyrekcją Pletniewa, wreszcie Olgę w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego pod dyrekcją Vedernikova i tytułową partię w Carmen Bizeta. Występuje na scenach wielu teatrów operowych Europy, także z licznymi koncertami, m.in. z takimi zespołami jak Rosyjska Orkiestra Narodowa, Orkiestra Symfoniczna Teatru Bolszoj, Orkiestra Opery Bastille w Paryżu. Dokonała prawykonania sześciu pieśni T.S. Eliota Jani Christom pod dyrekcją Cyrrentizisa.