zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

 Makarij Pihura

 
bas
 
Absolwent Liceum Muzycznego im. S. Ludkiewicza we Lwowie (2004 – dyrygentura chóralna). W 2009 ukończył studia magisterskie na Lwowskiej Akademii Muzycznej na Wydziale Wokalnym w klasie prof. Wasyla Dudara. Obecnie kontynuuje naukę w Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Wokalno-Aktorskim pod kierunkiem prof. Marka Rzepki. 
Brał udział w wielu kursach mistrzowskich, m.in. u prof. Marvina Kenzi, prof. Evy Blahovej i prof. Ryszarda Karczykowskiego. Jest laureatem konkursów wokalnych. Zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym 21 Century Art w Worzele na Ukrainie (2006), wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. S. Kruszelnickiej we Lwowie (2009) oraz I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti im. Imricha Godina we Vrablach na Słowacji (2012). 
W latach 2006–2010 był solistą Studia Operowego przy Akademii Muzycznej we Lwowie, a obecnie jest solistą zespołu Don Kosaken Chor Serge Jeroff w Niemczech.
W Operze Bałtyckiej występuje w roli Gawriuszki w Graczach w reżyserii Andrzeja Chyry.