zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Łukasz Goliński

bas - baryton

Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie śpiewu solowego profesora Floriana Skulskiego. Swoje umiejętności wokalne doskonalił także na kursach mistrzowskich u Rollando Panerai we Florencji, Katii Ricciarelli oraz Salvatore Fisichelli.

Debiutował na deskach Opery Bałtyckiej w roku 2006 partią Zbigniewa w widowisku edukacyjnym Nie taki straszny dwór na podstawie opery Straszny dwór Stanisława Moniuszki.

Od sierpnia 2006 roku jest solistą Opery Nova w Bydgoszczy. W swoim repertuarze posiada partie: Zbigniewa w Strasznym dworze Moniuszki, Jagu w Manru Paderewskiego, Arcykapłana Baala w Nabucco Verdiego, Collina w Cyganerii Pucciniego, Colasa w Bastien i Bastienne Mozarta, Elwira w Xerxesie Haendla oraz Sprechera w Czarodziejskim flecie Mozarta.

Brał udział m.in. w Helskim Festiwalu Muzyki Kameralnej, w koncercie Zakochany Mozart w ramach III Festiwalu Świętojańskie Noce Muzyki Operowej oraz licznych koncertach kameralnych i recitalach wokalnych.

W Operze Bałtyckiej wystąpił w partiach: Zbigniewa w Strasznym dworze, Collina w Cyganerii oraz Sparafucila w Rigoletcie.