zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Krzysztof Szumański

bas

Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz National Opera Studio w Londynie. Uczestniczył w kursach mistrzowskich Ileany Cotrubas, Catherine Malfitano, Alana Opie, Berndta Wiekla i Geralda Finleya. Po udanych przesłuchaniach w Royal Opera House został członkiem Jette Parker Young Artists Programme w londyńskiej Covent Garden.

Już jako student rozpoczął działalność artystyczną w Polsce i za granicą. Zaraz po ukończeniu studiów zaśpiewał partię Abnera w oratorium Athalia Haendla z European Baroque Academy pod dyrekcją Paula McCresha. W latach 2006–08 występował w Covent Garden jako Zuniga w Carmen, Narumov w Damie pikowej, Sciarrone w Tosce i wielu innych. Dyrygenci, z którymi współpracował to m.in. Antonio Pappano, Seymon Bychkov, Ivor Bolton, Sir John Elliot Gardiner, Bernhard Haitink czy Mikko Frank.

W latach 2008–13 był członkiem ensemble w Deutsche Oper Berlin, gdzie występował m.in. jako Figaro (Wesele Figara), Alidoro (Kopciuszek), Paolo Orsini (Rienzi). Jest również częstym gościem na festiwalu w Wexford w Irlandii.

Współpracuje z Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie (m.in. partia Leporella w Don Giovannim), Operą Krakowską (partia Figara w Weselu Figara), jak również z Filharmonią Narodową w Warszawie oraz Filharmonią Poznańską.