zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Karolina Karcz-Sołomin

 
sopran
 
Studentka I roku studiów magisterskich uzupełniających Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie dr Aleksandry Kucharskiej-Szefler. Laureatka I nagrody w I Olsztyńskim Konkursie Musicalowo-Operetkowym (kwiecień 2010) oraz finalistka V Konkursu Pieśni i Arii im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach (maj 2011). Jest stypendystką Prezydenta Miasta Siedlce w dziedzinie artystycznej.
 
Uczestniczyła w kursach mistrzowskich, prowadzonych przez znakomitych śpiewaków i pedagogów takich jak Charlotte Lehmann, Izabela Kłosińska, Bogdan Makal czy Paul Esswood. Była uczestniczką Letniego Międzynarodowego Programu Erasmusowego w Tallinie (Estonia), gdzie miała możliwość szlifowania swoich umiejętności w dziedzinie muzyki współczesnej.
 
Wykonywała solowe partie m.in. z Mszy G-dur Schuberta, Mszy Nelsońskiej Haydna, Stabat Mater Pergolesiego, Davide Penitente Mozarta. Współpracowała z Orkiestrą Opery Bałtyckiej, Orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej, Polską Filharmonią Kameralną, Królewską Orkiestrą Salonową. Wystąpiła na scenie Opery Bałtyckiej w spektaklach studenckich przygotowanych przez Akademię Muzyczną w Gdańsku, jako Lauretta w operze Gianni Schicchi Pucciniego oraz Fanny w operze Weksel małżeński Rossiniego.