zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Jana Sibera

 
sopran
 
 Jana Sibera od 2002 roku jest solistką Opery Narodowej w Pradze, gdzie wykonuje partie Violetty (Traviata), Łucji (Łucja z Lammermoor), Królowej Nocy (Czarodziejski flet), Gildy (Rigoletto), Musetty (La Boheme), Kunegundy (Kandyd), Oscara (Bal maskowy), Despiny (Cosi fan tutte), Frasquity (Carmen), Pierwszej Nimfy (Rusałka).

W czerwcu 2008 roku Jana Sibera była jedną z finalistek Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Strasburgu. W sezonie 2007/2008 artystka zaśpiewała na pierwszej solowej płycie Jonasa Kaufmanna "Romantic Arias".

Jana Sibera współpracuje również z Teatrem Narodowym w Pradze, gdzie występowała m.in. jako Barbarina (Wesele Figara), Papagena (Czarodziejski flet), Zerlina (Don Giovanni), Kuchcik (Rusałka). Na tej scenie występowała również w potrójnej roli w operze Leoša Janáčka Wyprawy pana Brouczka, pod dyrekcją Charlesa Mackerrasa.
W latach 2003-2005 Sibera współpracowała z Josef Kajetán Tyl Theatre w Pilznie, gdzie śpiewała partie Blondy w Uprowadzeniu z Seraju oraz Noriny w Don Pasquale.
 
Na scenie Opery Bałtyckiej występuje gościnnie w roli Violetty w Traviacie.