zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Jakub Monowid

kontratenor

Kształcił się w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Jerzego Artysza. Działalność koncertową rozpoczął w trakcie studiów biorąc udział, w kraju i za granicą, w wykonaniach dzieł m.in. Bacha, Pergolesiego, Haendla, Liszta, Brittena.

 
Na scenie operowej zadebiutował w 2004 roku jako Ottone w Koronacji Poppei Monteverdiego w Warszawskiej Operze Kameralnej, z którą związał się po ukończeniu Akademii. Współpracuje z Mazowieckim Teatrem Muzycznym „Operetka” i Operą Bałtycką w Gdańsku, w której występuje m.in. jako Cherubin w Weselu Figara, Chłopiec III w Czarodziejskim flecie.
 
Nagrał płyty z dziełami kompozytorów polskich (Gorczycki Opera omnia i Szarzyński Opera omnia) oraz Giulio Cesare Haendla. Prócz licznych koncertów z muzyką dawną i współczesną śpiewał m.in. partie Cherubina w Weselu Figara, Ramira w La finta giardiniera i Farnacego w Mitridate, re di Ponto Mozarta, rolę tutyłową w Tankredziei Rossiniego, Goffreda w Rinaldo i Tolomea w Juliuszu Cezarze Haendla, księcia Orlofskiego w Zemście nietoperza Straussa, a także tytułowe role w Polieukt Krauzego i Ja, Kain Pałłasza.
 
Jako solista Studia Operowego w Zurychu wystąpił w tamtejszym teatrze w roli Oberona w Śnie nocy letniej Brittena. W 2011 roku zajął drugie miejsce na konkursie Gianni Bergamo Classic Music Award 2011 Countertenor Competition. Brał udział w festiwalach w Polsce,
Niemczech i Francji.