zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Jacek Batarowski

bas

Absolwent klasy śpiewu solowego prof. Leszka Skrli na gdańskiej Akademii Muzycznej. Umiejętności wokalne doskonalił na kursach mistrzowskich pod kierunkiem m.in. Claudio Desderiego, Charlotte Lehmann, Paula Esswooda, Adama Kruszewskiego czy Janusza Niziołka.

W swoim dorobku artystycznym ma m.in.: partię Milla w studenckich wykonaniach Weksla małżeńskiego Rossiniego na scenie Opery Bałtyckiej, Figara i Bartola z Wesela Figara Mozarta na scenach sopockiego Teatru Atelier i gdańskiej Akademii Muzycznej, Don Alfonso z Così fan tutte Mozarta na scenie Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Z powodzeniem brał udział w konkursach wokalnych, zdobywając III nagrodę na II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie, wyróżnienie i Nagrodę Publiczności na 5 Konkursie Wokalnym Impressio Art w Sopocie oraz I miejsce w kategorii wokalistów na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kosakowie.

Od 2013 roku stale współpracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku. Na naszej scenie występuje w partii Rotmistrza w Marii Statkowskiego i Stanisława Leszczyńskiego w Ubu Rex Krzysztofa Pendereckiego. Występował także w Krakowskiej Operze Kameralnej jako Colas w Bastien und Bastienne Mozarta. Ostatnio wystąpił jako Sędzia w światowej prapremierze opery kaszubskiej Rebeka Michała Dobrzyńskiego w Filharmonii Kaszubskiej.