zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Ingrida Gapova

sopran

Urodziła się na Słowacji. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 6 lat grając na fortepianie. Naukę kontynuowała w Konserwatorium w Zilinie (Słowacja) w klasie śpiewu, a następnie w Akademii Muzycznej w Bańskiej Bystrzycy. Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. Hanny Michalak.

Laureatka licznych nagród regulaminowych i pozaregulaminowych w konkursach wokalnych w Polsce. W repertuarze artystka ma wiele dzieł oratoryjnokantatowych i cykli pieśni. W repertuarze operowym artystki znajdują się m.in. partie Paminy oraz Pierwszej Damy z Czarodziejskiego fletu Mozarta, Hanny ze Strasznego dworu Moniuszki, Belindy z Dydony i Eneasza Purcella, Małgosi z Jasia i Małgosi Humperdincka, Barbariny i Zuzanny z Wesela Figara Mozarta.

W maju 2010 roku rozpoczęła współpracę z Teatrem Wielkim-Operą Narodową, gdzie zadebiutowała jako Ona w spektaklu Sudden rain Aleksandra Nowaka w reżyserii Mai Kleczewskiej, a w grudniu 2010 wystąpiła jako Barbarina w Weselu Figara w reżyserii Keitha Warnera.