zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Galina Kuklina

sopran

W 1998 roku ukończyła donieckie Konserwatorium Muzyczne na wydziale wokalnym.
Laureatka wielu konkursów wokalnych. W roku 1997 została półfinalistką Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Sergieja Rachmaninowa w Moskwie.

W swoim repertuarze ma tytułowe partie w Carmen Bizeta, Madama Butterfly Pucciniego, Aidzie Verdiego, Halce Moniuszki, Tosce Pucciniego, a także Madelaine w Andrea Chenier Giordano, Leonory w Fideliu Beethovena, Dorabelli w Cosi fan tutte Mozarta, Feneny w Nabuccu Verdiego, Preziozsilli w Mocy przeznaczenia Verdiego oraz Maryny w Borysie Godunowie Musorgskiego.

Na stałe związana jest z Teatrem Wielkim w Poznaniu, ale występuje także na scenach w Niemczech, Francji, Danii, Belgii, Luksemburgu, Ukrainie i Rosji.

W Operze Bałtyckiej wykonuje tytułowe partie w operach: Madama Butterfly Pucinniego oraz Halce Moniuszki i partię Tatiany w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego.