zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Ewelina Wojciechowska

sopran

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława  Moniuszki w Gdańsku. Początkowo kształciła się pod kierunkiem prof. Haliny Mickiewiczówny i Aleksandry Kucharskiej - Szefler, a następnie w klasie śpiewu solowego prof. Brygidy Skiby (dyplom w 2004 r.). Ukończyła także Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.
Swoje umiejętności wokalne rozwijała także pod kierunkiem prof. Jadwigi Rappè i Rolando Paneraia,  uczestnicząc w kursach mistrzowskich.
Laureatka nagrody dla najlepszego wykonawcy w IV Konkursie Moniuszkowskim Pieśń Wieczorna w 2003 r.

Na deskach Opery Bałtyckiej, z którą łączy ją stała współpraca, zadebiutowała w lutym 2007 roku mezzosopranową partią Cześnikowej w Strasznym dworze Moniuszki. Wykonywała również partie Jadwigi w Strasznym dworze, Magdaleny w Rigoletto Verdiego, partię Czipry w Baronie cygańskim Straussa, Damy w Makbecie Verdiego oraz partię tytułową w Halce Moniuszki. Uczestniczyła w premierze opery Verdiego I due Foscari, wykonując partię Pisany w ramach festiwalu IV Świętojańskie Noce Muzyki Operowej (Gdańsk, 2007). Należy do niej prawykonanie Pie Jesu Boulanger, podczas VIII Międzynarodowego Festiwalu - Kalejdoskop Form Muzycznych (Sopot, 2007 r.). Uczestniczyła w VIII Festiwalu Hoffmannowskim w Poznaniu w 2008 roku. Była nominowana do Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury 2008.

Od czasu studiów współpracuje z Białostockim Towarzystwem Śpiewaczym im. Moniuszki, uczestnicząc w Moniuszkowskich Festiwalach Podlasia. Występuje z recitalami pieśni, arii i modlitw Moniuszki w Filharmonii Białostockiej i Pałacu Branickich. Uczestniczyła w spektaklu Stanisław Moniuszko wg Aleksandra Walickiego w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Brała udział w prawykonaniu Oratorium Syberyjskiego Terra Excècrabilis Popielskiego, wykonując partię solową (Białystok, 2005 i 2009).

W swoim repertuarze artystka posiada arie i partie z oper m.in.: Donizettiego, Belliniego, Verdiego, Bizeta,  Mascagniego, Straussa, Moniuszki, Webera, Wagnera. Do najważniejszych należą:  Leonora w Faworycie Donizettiego, tytułowa Carmen w operze Bizeta, Santuzza w  Rycerskości wieśniaczej Mascagniego,  Halka w operze Moniuszki, Lady Makbet w Makbecie Verdiego. Wykonuje także pieśni kompozytorów polskich i zagranicznych m.in.: Moniuszki, Szymanowskiego, Karłowicza, Paderewskiego, Lutosławskiego, Chopina, Popielskiego, Grubby, Schumanna, Brahmsa, Straussa, Mahlera, Wagnera, Boulanger, Ravela, Dvoraka, Rossiniego, Gliera, Rachmaninowa, Czajkowskiego.