zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Ewa Biegas

 
sopran
 
Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu Jana Ballariana oraz Universitat für Music und Darstellende Kunst w Wiedniu, gdzie ukończyła studia podyplomowe. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki, Rządu Austrii oraz szwajcarskiej fundacji Dr Robert Thyll-Dur.

Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych: w 1996 roku otrzymała I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Plattówny we Wrocławiu, w 1997 wyróżnienie oraz nagrody specjalne na Międzynarodowym Konkursie im. Ady Sari w Nowym Sączu oraz II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Dvoraka w Karlovych Varach, w 1998 I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Trnawie, w 2004 III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Moniuszki w Warszawie. W roku 2006 została finalistką BBC Cadriff Word Singing Competition.

W repertuarze artystka posiada partie m.in. w: Albert Herring Brittena, Zemście nietoperza Straussa, Carmen Bizeta, Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego, Halce Moniuszki, Cyganerii Pucciniego, Fauście Gounoda, Il Trovatore Verdiego czy Konradzie Wallenrodzie Żeleńskiego.

Ewa Biegas współpracuje z polskimi i zagranicznymi filharmoniami i operami oraz nagrywa dla Polskiego Radia i Telewizji.