zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

David Sotgiu

tenor

Urodził się w Perugii, gdzie ukończył studia w dziedzinie gry na oboju w Konserwatorium im. Francesca Morlacchi. Studiował też śpiew pod kierunkiem m.in.: Sesto Bruscantiniego, Renato Brusona, Ruggera Raimondi, Rainy Kabaivanskiej, Veriano Lucchettiego, Mietty Sighele, Luciano Pavarottiego i Mirelli Freni.

Występował na festiwalach w Umbrii (Sagra Musicale Umbra, Accademia Filarmonica Romana). W 2002 roku zwyciężył w 56. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Unii Europejskiej dla młodych śpiewaków w Teatro Lirico Sperimentale w Spoleto. Na scenie tej wystąpił też w La prova di un’opera seria Gnecca, Il filosofo di Campagna Galuppiego, Weselu Figara Mozarta, Don Pasquale i Łucji z Lammermooru Donizettiego, Traviacie i Rigoletcie Verdiego oraz w Tragedii Carmen (adaptacja Mariusa Constanta). Śpiewał podczas tournée zespołu w Kanadzie, Polsce, na Węgrzech i w Japonii.

Artysta ma na koncie także występy m.in.: w San Marino w Potajemnym małżeństwie Cimarosy; z Opéra National du Rhin w Strasburgu w Reigen Boesmansa (występy w Strasburgu, Colmar, Miluzie, Paryżu i Lozannie); w genewskim Grand Théâtre de l’Opera w Tristanie i Izoldzie Wagnera pod dyrekcją Armina Jordana, w Hamlecie Thomasa pod dyrekcją Michela Plassona i w Symfonii wiosennej Brittena; w rzymskiej Accademia Nazionale di Santa Cecilia w Nave a tre piani Boccadora i w Thamosie, Królu Egiptu Mozarta pod dyrekcją Fabio Biondiego oraz w Signor Bruschino Rossiniego; w Seulu (Sejong Center) w Turandot (Pong) Pucciniego pod dyrekcją Carlo Palleschiego; na festiwalu Arena Sferisterio w Maceracie w Don Carlosie Verdiego pod dyrekcją Gustava Kuhna; w Bolzano w Adelii Donizettiego pod dyrekcją Gustava Kuhna; w Warszawie w Mszy C-dur Beethovena z Orchestra de Madrid pod dyrekcją Jesusa Lopez-Cobosa; podczas Festival della Valle d’Itria w operze Amica Mascagniego; w Savonie, Piacenzy i Rovigo w Tutti in Maschera Pedrottiego; w Rigoletcie Verdiego i w Kawalerze srebrnej róży Richarda Straussa w Statstheater Bern. Wystąpił również w Ernanim Verdiego i Adelii Donizettiego w Szwajcarii.

W styczniu 2011 w Operze Narodowej w Warszawie zaśpiewał partię Jopasa w Trojanach Berlioza (reżyseria: Carluss Padrizza - La Fura dels Baus) , pod dyrekcją Valerego Gergieva.

W Operze Bałtyckiej występuje gościnnie w roli Alfreda w Traviacie.