zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Bogusław Szynalski

baryton

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale filologicznym i Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale wokalnym. Doskonalił się pod kierunkiem Pawła Lisicjana w Weimarze. Karierę artystyczną rozpoczął jako pierwszy baryton – solista Opery w Meiningen. Następnie był solistą w Operze Krakowskiej, a w latach 1995-2006 pierwszym barytonem w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

Wielokrotnie występował na scenie Opery Narodowej w Warszawie.
Z operą Poznańską występował m.in. w Danse Theater i Royal Theater w Hadze, w Concertgebouw w Amsterdamie, Congrees Palais w Paryżu. Śpiewał gościnnie na licznych scenach świata, m.in. w Luksemburgu, Norymberdze, Berlinie, Heilbronnie, Ostendzie, Carcasonne, a także wielokrotnie na Międzynarodowym Festiwalu w Xanten. Wziął udział w galowym koncercie Metropolitan Opera w Melbourne Concert Hall (1995), w nowej produkcji Strasznego Dworu w Shea’s Performing Art’s Center w Buffalo.
Wystąpił z recitalem w Casino Theatre w Lille. Kreował rolę Skarpiowa w światowej premierze opery Galina Landowsky’ego w Teatrze Wielkim w Poznaniu.
Brał udział we wszystkich superprodukcjach Opery Wrocławskiej w Hali Ludowej oraz w spektakularnej produkcji plenerowej Gioconda z 2003 roku.
Odbył tournee z Operą Wrocławską na Tajwan oraz z Operą Narodową do Pekinu.
W 2004 zaśpiewał partię Jagona w premierowym spektaklu Otello w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Z Operą Wrocławską gościł na Letnim Festiwalu Operowym w Xanten, występując w La Traviacie i Trubadurze.
 
Dwukrotny laureat Złotej Iglicy w 2004 i 2005 roku – nagrody publiczności przyznawanej z okazji Miedzynarodowego Dnia Teatru.

Jest jedynym polskim barytonem, który ma w swoim repertuarze całość Pierścienia Nibelunga Wagnera.