zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Barbara Gutaj-Monowid

 
sopran
 
Artystka rozpoczęła edukację muzyczną od gry na skrzypcach, następnie uczyła się w Państwowej Szkole Baletowej w Poznaniu. Ukończyła liceum muzyczne (rytmika) i rozpoczęła studia na wydziale wokalno aktorskim Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Antoniny Kowtunow (dyplom z wyróżnieniem). Po studiach doskonaliła warsztat w Akademii Młodych Śpiewaków w Teatrze Maryjskim w Petersburgu.
 
Laureatka Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Ferruccio Tagliavini” w austriackim Deutschlandsbergu, dwukrotna stypendystka „Stiftung für Musik” w Zurychu, Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii Najlepszy Debiut w 2007 roku oraz Medalu Pozytywisty im. Hipolita Cegielskiego.
 
Solistka Teatru Wielkiego w Poznaniu, gościnnie występuje w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie, Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie, Teatrze Wielkim w Łodzi.
 
W 2006 roku zaśpiewała jedną z głównych ról (Marie Marianne) w transmitowanej na żywo przez TVP premierze opery Rogera Watersa Ca ira.
 
Dotychczas współpracowała z wieloma wybitnymi reżyserami - takimi jak Adam Hanuszkiewicz (Małgorzata w Fauście A. Radziwiłła), Mariusz Treliński (Prilepa w Damie Pikowej Czajkowskiego, Amor w Orfeuszu i Eurydyce Glucka),  Grzegorz Jarzyna (Despina w Cosi fan tutte Mozarta),  Marta Meszaros (Liza w Hrabinie Maricy Kalmana), Andrzej Strzelecki (Walentyna w Wesołej wdówce Lehara), Janusz Józefowicz (Marie Marianne w Ca ira Watersa), Emil Wesołowski (Hanna w Strasznym dworze Moniuszki).
 
Współpracuje z Filharmonią Poznańską i Krakowską. Z repertuarem muzyki kameralnej występowała w Niemczech, Holandii, Francji, Chinach i Rosji.