zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Anna Wierzbicka

 
sopran
 
Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Christiana Elssnera. Swoje umiejętności doskonaliła na mistrzowskich kursach wokalnych prowadzonych przez: prof. Evę Blahovą, Renatę Scotto i Claudia Desderiego. Zwyciężyła w IX Międzynarodowym Konkursie Operowym im. Ottavia Ziina w Rzymie (2010). Jest też laureatką III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Antonina Dworzaka w Karlovych Varach (2001) oraz II nagrody i nagrody specjalnej na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Mikulaša Schneidera-Trnavskiego w Trnavie (2004). Finalistka Międzynarodowego Konkursu Operowego im. Adama Didura w Bytomiu (2004).
 
Od 2005 roku solistka Warszawskiej Opery Kameralnej. Występowała w Operze Krakowskiej, Operze Bałtyckiej, Teatrze Wielkim w Poznaniu i  Łotewskiej Operze Narodowej w Rydze. W swoim repertuarze ma najważniejsze partie oper Mozarta – Hrabiny w Weselu Figara, Donny Elviry w Don Giovannim, Fiordiligi w Così fan tutte i Vitellii w Łaskawości Tytusa, a także role Agaty w Wolnym strzelcu Webera, Tatiany w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego, Markizy del Poggio w Dniu królowania Verdiego oraz rolę tytułową w wileńskiej wersji Halki Moniuszki.
 
W lutym 2012 roku zadebiutowała w Teatrze Narodowym w Brnie w tytułowej  Rusałce Dworzaka.