zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Anna Fabrello

 
sopran
 

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Brygidy Skiby (dyplom z wyróżnieniem). Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. Uczestniczyła w wielu wokalnych kursach mistrzowskich z Rolando Paneraiem, Francesco Ghittim, Katią Ricciarelli, Renatą Scotto, Heleną Łazarską, Ryszardem Karczykowskim.

Jeszcze w czasie studiów brała udział w wielu ważnych wydarzeniach artystycznych i koncertach organizowanych przez Akademię Muzyczną w Gdańsku i Nadbałtyckie Centrum Kultury, w tym w polskim prawykonaniu Mszy Szwedzkiej Johana Romana (Sopot 2002, Szwecja 2003) oraz Kantaty na Wniebowstąpienie Pehrla Frigela (2004) z towarzyszeniem znakomitej szwedzkiej orkiestry Camerata Roman pod dyrekcją Michela Sagera, która została zarejestrowana na płycie CD.

Laureatka Konkursu Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie (wyróżnienie oraz Nagroda Specjalna Programu II Polskiego Radia). Jest również laureatką ogólnopolskiego Konkursu Operetkowego i Musicalowego w Krakowie (nagroda specjalna od Wiesława Ochmana za wykonanie songu musicalowego).

W Operze Bałtyckiej zadebiutowała w 2004 roku partią Serpiny w La serva padrona Pergolesiego w reżyserii Doroty Kolak. W dorobku artystycznym posiada takie partie operowe i operetkowe, jak: Eurydyka (Orfeusz i Eurydyka, Gluck), Kleopatra (Juliusz Cezar, Haendel), Romilda (Xerxes, Haendel), Serpina (La serva padrona, Pergolesi), Zofia (Halka, Moniuszko), Hanna (Straszny dwór, Moniuszko), Zerlina (Don Giovanni, Mozart), Zuzanna, Marcelina (Wesele Figara, Mozart), Gilda (Rigoletto, Verdi), Micaëla, Frasquita (Carmen, Bizet), Sylva (Księżniczka czardasza, Kalmann), Musette (Cyganeria, Puccini), Liu (Turandot, Puccini), Arsena, Safi (Baron cygański, Strauss), Najade
(Ariadna na Naxos, Strauss).

Współpracowała z takimi dyrygentami jak: José Maria Florêncio, Bohdan Jarmołowicz, Tadeusz Kozłowski, Wojciech Michniewski, Mieczysław Nowakowski, Janusz Przybylski, Wojciech Rajski, Jacek Rogala, Andrzej Straszyński, Michel Sager, Maciej Figas, Marcin Wolniewski, Łukasz Borowicz, Michał Klauza.

W 2009 roku wzięła udział w projekcie Opery Bałtyckiej w koprodukcji z TV Mezzo wykonując partię Najade w operze Ariadna na Naxos Straussa na Festiwalu Operowym w Seged na Węgrzech.

Prowadzi bogatą działalność artystyczną. Chętnie wykonuje repertuar oratoryjno-kantatowy oraz lirykę wokalną. W swoim dorobku posiada nagrania DVD/CD.

W styczniu 2013 roku uzyskała tytuł doktora sztuki muzycznej w dziedzinie wokalistyki. Pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Muzycznej w Gdańsku.