zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Alicja Węgorzewska-Whiskerd

mezzosopran

Ukończyła studia na Wydziale Wokalnym w Akademii Muzycznej im. Chopina w Warszawie. Laureatka wielu konkursów wokalnych, w tym I nagrody w Rheinsbergu. W roku 1999 rozpoczęła zagraniczną karierę. Występowała w wiedeńskiej Kammeroper, kreując rolę Dardane w operze Pielgrzym z Mekki Glucka, a także w operze Trouble in Tahiti Bernsteina z zespołem Neue Oper Wien.
 
Występuje na polskich i europejskich scenach operowych, m.in. w amsterdamskim Concertgebouw i berlińskim Konzerthaus, a także w wiedeńskim Theater an der Wien. Brała udział w Festiwalu Muzyki Dawnej w Insbrucku oraz w Donaufestwochen w Wiedniu. Polska publiczność miała okazję podziwiać ją na deskach łódzkiego Teatru Wielkiego w roli Carmen, w Operze Krakowskiej, gdzie śpiewała partię Lukrecji w operze Gwałt na Lukrecji Brittena oraz Orfeusza w operze Orfeusz i Eurydyka Glucka. W Teatrze Wielkim w Warszawie występuje w partii Hrabiny w Damie pikowej Czajkowskiego, w Operze Szczecińskiej jako Sanztuzza w Rycerskości wieśniaczej.
 
Nagrała także ścieżkę dźwiękową do filmu Wiedźmin, za którą otrzymała Złotą Płytę.
 
W Operze Bałtyckiej możemy podziwiać ją w roli Oktawiana w Kawalerze srebrnej róży Richarda Straussa, Lukrecji w Gwałcie na Lukrecji Brittena oraz Olgi w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego.