zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Aleksandra Kubas-Kruk

 
sopran
 
Studiowała śpiew na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Danuty Paziuk-Zipser oraz na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu.
 
Brała udział w wielu kursach mistrzowskich u tak uznanych profesorów jak: Teresa Żylis-Gara, C.Richardson, Ingrid Kremling, Peter Tschaplik, Marcin Habela, Susan Vittucci, Regina Resnik.
 
Jest stypendystką Ministra Kultury i Sztuki, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Prezydenta Miasta Wrocławia i Metropolity Wrocławskiego.
 
Jest laureatką licznych nagród ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych m.in.: Nagrody Specjalnej na 48. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Tuluzie, I Nagrody i Nagrody Fundacji im. B. Sokorskiej dla Najlepszego Głosu Koloraturowego na VII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. St. Moniuszki w Warszawie, I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Salomei Kruszelnickiej we Lwowie, I Nagrody na VII Międzynarodowym Konkursie im. K. Szymanowskiego w Łodzi, I Nagrody i Nagrody Specjalnej na IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Haliny Halskiej-Fijałkowskiej we Wrocławiu, Nagrody Publiczności i Nagrody dla Najmłodszego Uczestnika Finału na III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Malmö, Nagrody Specjalnej na XXXIX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Toti dal Monte w Treviso.
 
W 2009 roku została laureatką Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii Najlepsza Śpiewaczka oraz Wrocławskiej Nagrody Muzycznej w kategorii Muzyka Poważna.
 

Aleksandra Kubas-Kruk debiutowała na scenie operowej w 2007 roku jako Gilda w premierowym przedstawieniu Rigoletto Verdiego w Operze Wrocławskiej. Niedługo potem wystąpiła we włoskich teatrach operowych (Lucca, Ravenna, Livorno i Pisa) jako Kunegunda w premierowych przedstawieniach opery Kandyd Bernsteina.
Od 2011 roku współpracuje z Teatrem Bolszoj w Moskwie, gdzie wykonuje partie Szemachańskiej Królowej (Złoty kogucik, Rimski-Korsakow), Królowej nocy (Czarodziejski flet, Mozart), Ognia, Królewny i Słowika (Dziecko i czary, Ravel).

Ponadto występowała w Teatrze w Bonn (2012) w tytułowej roli opery Lakme (Delibes).

Od 2008 roku jest solistką Opery Wrocławskiej, w której wykonuje takie partie jak: Gilda (Rigoletto), Adina (Napój miłosny), Pamina i Królowa Nocy (Czarodziejski flet), Zuzanna (Wesele Figara), Nanetta (Falstaff), Oskar (Bal maskowy), Olimpia (Opowieści Hoffmanna), Hanna (Straszny dwór), Anioł (Anioły w Ameryce), Stella (Chopin) i inne.

Aleksandra Kubas-Kruk pracuje również jako asystentka w klasie śpiewu prof. Danuty Paziuk-Zipser na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Oprócz partii operowych wykonuje repertuar oratoryjny i pieśniarski koncertując w kraju i za granicą. Jej występy cieszą się ogromnym uznaniem krytyki i publiczności.

 

http://www.aleksandrakubas.eu/