zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Aleksander Kunach

tenor

Absolwent Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie Jerzego Knetiga. Naukę kontynuował pod kierunkiem Toma Krause w Escuela Superior de Musica Reina Sofia w Madrycie. Specjalizuje się w muzyce oratoryjno-kantatowej. Brał udział w wykonaniach takich dzieł jak: Stabat Mater Haydna, Acis i Galatea Haendla, Te Deum Kurpińskiego, Msza koronacyjna Mozarta, Requiem Mozarta, Passio Domini Nostri Jesu Christi secundum Joannem Arvo Pärta, Wielka Msza h-moll Bacha, Salome Straussa.

Jest laureatem nagrody specjalnej na V Międzyuczelnianym Konkursie Pieśni Polskiej w Warszawie oraz finalistą Konkursu Wokalnego w Dusznikach-Zdroju. Otrzymał także nagrodę w konkursie Młodych Twórców zorganizowanym przez Fundację Kultury, a w 2009 III nagrodę i Nagrodę Specjalną na IV Międzynarodowym Konkursie Mozartowskim w Pradze.

W 2004 zadebiutował jako Eumete w Il ritorno d’Ulisse in patria i Lucane w L’incoronatione di Poppea Monteverdiego wystawionych przez Warszawska Operę Kameralną. W repertuarze posiada również partie Tamiao w Czarodziejskim flecie Mozarta, Argiria w Tankredzie i hrabiego Almavivy w Cyruliku sewilskim Rossiniego, Filippa w L’infedelta delusa i Ecclitica w Il mondo della luna Haydna, Toma Rakewella w Żywocie rozpustnika Strawińskiego. W 2005 wykonał partię Ewangelisty w rekonstrukcji Pasji wg św. Marka Bacha.

Koncertuje w kraju i za granicą. Współpracował z dyrygentami polskimi, m.in. Markiem Toporowskim, Janem Tomaszem Adamusem, Kai Bumannem, Władysławem Kłosiewiczem, Bohdanem Jarmołowiczem, Jerzym Swobodą, Piotrem Wijatkowskim i zagranicznymi: Paulem McCreeshem, Paulem Goodwinem, Reinerem Schmidtem, Philipem Bonderem, Hansjörgiem Schellenbergerem.

Od 2007 jest solistą Warszawskiej Opery Kameralnej. W Operze Bałtyckiej występuje w partii Tamina w Czarodziejskim flecie Mozarta, Malkolma w Makbecie, Gastona w Traviacie Verdiego, Czwartego Żyda w Salome Straussa, Krugla w Graczach Szostakowicza/Mayera, Żołnierza w Ubu Rex Pendereckiego.