zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Agnieszka Zwierko

 
mezzosopran
 
Absolwentka wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Od 1990 roku współpracowała z teatrami operowymi i filharmoniami w Polsce (m.in. Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie, Teatr Wielki w Łodzi, Teatr Wielki w Poznaniu, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia Krakowska, Filharmonia Poznańska).
 
Za granicami kraju zadebiutowała w roku 2000. Była gościem takich scen jak: Teatro Regio w Turynie, Wexford Opera Festival, Aphrodite Opera Festival, Beijing Music Festival, Royal Opera w Kopenhadze, Leipziger Oper, Słowacka Opera Narodowa w Bratysławie, Państwowa Opera w Pradze, Teatr Narodowy w Ostrawie, Semperoper w Dreźnie, Teatro alla Scala w Mediolanie, Palacio Euskalduna w Bilbao, Teatro Cervantes w Maladze, Opera de Oviedo, Gran Teatre del Liceu w Barcelonie, Opera Lyra w Ottawie, Accademia di Santa Cecilia w Rzymie, Musashino Concert Hall w Tokyo, Teatro Bellini w Catanii, Teatro Massimo Palermo,  Teatro Colon w Buenos Aires, Komische Oper Berlin, Staatsoper Berlin, Royal Opera House Covent Garden w Londynie, Festival Gergieva w Rotterdamie (De Doelen Rotterdam, Théâtre des Champs-Elysées Paryż, Konzerthaus Dortmund).