zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Adam Zdunikowski

tenor

Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa prof. Romana Węgrzyna). Uczestniczył i zdobywał nagrody oraz wyróżnienia w wielu prestiżowych konkursach wokalnych, spośród których warto wspomnieć Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu, Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki w Warszawie czy Międzynarodowy Konkurs Wokalny Belvedere w Wiedniu. Brał też udział w wielu festiwalach muzycznych: Festiwalu Mozartowskim, Międzynarodowym Festiwalu Wratislavia Cantas, Festiwalu Operowym w Bydgoszczy czy Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Sztuki w Bejrucie.

Debiutował w 1990 roku na scenie kameralnej Teatru Wielkiego w Warszawie, wykonując partię Clema w Małym Kominiarczyku Brittena. Od 1991 roku jest solistą Teatru Wielkiego. W swoim bogatym repertuarze ma partie w operach: Fidelio Beethovena, Norma Belliniego, Carmen Bizeta, Eugeniusz Oniegin Czajkowskiego, Łucja z Lammermoor Donizettiego, Faust Gounoda, Straszny dwór Moniuszki, Uprowadzenie z seraju i Wesele Figara Mozarta, Opowieści Hoffmanna Offenbacha, Cyrulik sewilski Rossiniego, Król Roger Szymanowskiego i wielu innych.

Artysta współpracuje z teatrami operowymi w Polsce (Bydgoszcz, Bytom, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Szczecin) i za granicą (Hamburg, Praga). Prowadzi także szeroką działalność koncertową występując w krajowych i zagranicznych filharmoniach.

W Operze Bałtyckiej prezentował się w roli Młodego Fausta w operze Gounoda Faust, a także jako Alfred w Traviacie. Obecnie występuje jako Don Ottavio w Don Giovannim Mozarta, Leński w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego, Tamino w Czarodziejskim flecie Mozarta, Makduf w Makbecie Verdiego, Brighella w Ariadnie na Naxos Straussa.