zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Soliści śpiewacy

Adam Palka

bas

Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie śpiewu solowego profesora Floriana Skulskiego. Obecnie asystent prof. Skulskiego.

Prowadzi aktywną działalność artystyczną; występował w Niemczech, Francji, na Węgrzech i w Rosji. Brał udział w światowej premierze opery Kasserna Comedy of a dumb wife. W roku 2006 został zaproszony do realizacji koncertowego wykonania partii Hally'ego we Włoszce w Algierze, pod batutą maestro Wojciecha Michniewskiego, z Ewą Podleś i Giovannim Bottą w rolach głównych.

W 2007 roku był stypendystą Teatro Lirico Sperimentale w Spoleto, gdzie przygotowywał partię Don Basilia w Cyruliku sewilskim.

W 2008 roku podczas festiwalu operowego pod patronatem Mezzo TV w Szeged (Węgry) wykonał partię Collatiniusa w operze Benjamina Brittena Gwałtu na Lukrecji.

Od roku 2005 współpracuje z Państwową Operą Bałtycką, gdzie wystąpił w parti Mosera w Zbójcach, Pirro i Acciano w Lombardczykach, Doktora w Traviacie, Komisarza w Madama Butterfly, Angelottiego w Tosce,  Zbigniewa w Nie takim strasznym dworze i Strasznym dworze, Collina w Cyganerii, Sparafucile w Rigoletto, Masetto i Leporello w Don Giovanni Collatiniusa w Gwałcie na Lukrecji oraz Figara w Weselu Figara.

W marcu 2008 r. debiutował na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie partią Sparafucile w Rigoletcie Verdiego.

Za znakomite osiągnięcia artystyczne został wyróżniony w marcu 2009 roku nagrodą teatralną Marszałka woj. pomorskiego oraz nagrodą teatralną Miasta Gdańska.