zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Scenografowie

Paweł Grabarczyk

scenograf

Absolwent Wydziału Grafiki Warsztatowej Państwowej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi (1983). Pracuje jako projektant lub współpracuje przy realizacji kostiumów do wielu filmów m.in. Kanclerz i Żelazną ręką (reż. Ber), Borys Godunow, Błękitna nuta i Szamanka (reż. Żuławski), Szwadron i Kiler (reż. Machulski). Projektował kostiumy do Ogniem i mieczem Hoffmana, Quo vadis Kawalerowicz, Pana Tadeusza Wajdy.

Był współtwórcą kostiumów dla scen teatralnych, operowych, teatru TV. Wraz z Magdaleną Tesławską przygotował kostiumy do słynnych produkcji operowych, reżyserowanych przez Mariusza Trelińskiego – Madame Butterfly w Operze Narodowej, Teatrze Maryjskim w Sankt Petersburgu i Operze w Tel Awiwie, Damy pikowej Czajkowskiego w berlińskiej Staatsoper Unter den Linden i w Operze Narodowej w Warszawie oraz do Andrea Chénier Giordano w Teatrze Wielkim w Poznaniu, w Operze Waszyngtońskiej i w warszawskiej Operze Narodowej.

Dla Opery Narodowej w Warszawie przygotował również m.in. scenografię do Alpha Kryonia Xe Gryka (2006) oraz do wieczoru Szymanowski i taniec: Harnasie, III Symfonia „Pieśń o nocy” i Stabat Mater (2006), a dla warszawskiego Teatru Muzycznego „Roma” kostiumy do spektaklu Upiór w Operze Webbera. Dla Opery Krakowskiej natomiast, wspólnie z Magdaleną Tesławską, zrealizował kostiumy do inscenizacji Diabłów z Loudun Pendereckiego (2008), spektaklu baletowego Spojrzenia (2009) oraz Halki Moniuszki (2011).