zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Scenografowie

Marceli Sławiński

scenograf

Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na tej samej uczelni ukończył także studia podyplomowe na Wydziale Scenografii. Od 2003 roku jest asystentem w pracowni rysunku profesora Antoniego Kowalskiego w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.


Artysta współpracuje z wieloma teatrami w Polsce i jest realizatorem scenografii do wielu spektakli, spośród których warto wymienić: Bash w reżyserii Grzegorza Jarzyny w Teatrze Rozmaitości w Warszawie, Halkę w  reżyserii Marka Weiss – Grzesińskiego w Operze Bytomskiej, Czarodziejski flet w reżyserii Marka Weiss–Grzesińskiego w Operze Dolnośląskiej we Wrocławiu, Badania terenowe nad ukraińskim seksem i Dark room w Teatrze Polonia Krystyny Jandy w Warszawie. Był asystentem Borisa Kudlićka przy realizacji m. in Damy pikowej w stołecznym Teatrze Wielkim i Balu wampirów  w Teatrze Roma. Współpracuje także z Teatrem Śląskim im. S. Wyspiańskiego, Teatrem Rozmaitości w Warszawie,  Teatrem Polskim w Bielsku –Białej, Teatrem "Capitol" we Wroclawiu, Teatrem Rozrywki w Chorzowie i Gliwickim Teatrem Muzycznym.
 
Jest laureatem Złotego Medalu Prezydenta Miasta Bytomia.
 
Scenografia do Rigoletta jest jego pierwszą realizacją w Operze Bałtyckiej.