zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Scenografowie

 Magdalena Maciejewska

scenograf

Scenografka i autorka kostiumów, pracuje przede wszystkim dla teatru i Teatru Telewizji oraz dla potrzeb filmu.
Absolwentka Architektury na Politechnice Warszawskiej oraz Wydziału Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1986).
W jej scenograficznym dorobku znajdują się spektakle Grzegorza Jarzyny zrealizowane w TR Warszawa: Magnetyzm serca, Książę Myszkin, Uroczystość, Giovanni, T.E.O.R.E.M.A.T., Między nami dobrze jest, Nosferatu.  Z Grzegorzem Jarzyną współpracuje także poza TR Warszawa. Przygotowała scenografię do Doktora Faustusa w Teatrze Polskim we Wrocławiu i Historii wg Gombrowicza w Teatrze Telewizji, Fedry w Toneelgroep Amsterdam, Dziecka i czarów Ravela i Karła Zemlinsky’ego w Staatsoper w Monachium, Gracza Prokofiewa w Opera de Lyon. Przygotowała również scenografię do spektakli Lew w zimie oraz Medea w Burgtheater w Wiedniu.
Za scenografię do Medei otrzymała nagrodę na Small Scene Theatre Festival (Rijeka, Chorwacja). W Schauspiel Essen w ramach projektu Odyseja Europa zrealizowała scenografię do spektaklu Grzegorza Jarzyny Areteia.  
Zaprojektowała scenografię i kostiumy do spektakli TR Warszawa: Howie i Rookie Lee, Obróbka w reżyserii Artura Urbańskiego, Made in China, Electronic City, Benvolio i Rozalina w reżyserii Redbada Klijnstry, Stosunki Klary w reżyserii Krystiana Lupy, Cokolwiek się zdarzy, kocham cię, Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku w reżyserii Przemysława Wojcieszka, Helena S. w reżyserii Aleksandry Koniecznej i Strefa działań wojennych w reżyserii Natalii Korczakowskiej. Stale współpracuje również z Agnieszką Glińską. Współpracowała także z Andrzejem Sewerynem, Krystyną Jandą, Andrzejem Żuławskim. Zaprojektowała scenografię do teatralnej realizacji filmu Agnieszki Holland Aktorzy prowincjonalni wystawianego w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Przygotowywała także scenografię do spektakli Redbada Klijnstry: 111 w Teatrze Narodowym w Warszawie i Gier we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. 
Jest autorką scenografii i kostiumów do filmu Przemiany w reżyserii Łukasza Barczyka (2003) oraz kostiumów do filmów: Łagodna Mariusza Trelińskiego (1995), Egzekutor Filipa Zylbera (1999), Cisza Michała Rosy (2001), Tulipany (2004) i Wszystko co kocham (2009) Jacka Borcucha, Wesele Wojciecha Smarzowskiego (2004). Przygotowywała także scenografie i kostiumy do wielu teatrów 
telewizji.