zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Scenografowie

Jagna Janicka

scenograf

Jest absolwentką Wydziału Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Wydziału Scenografii Teatralnej, Filmowej i Telewizyjnej Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Począwszy od roku ukończenia uczelni w roku 1987, zaprojektowała scenografię i kostiumy do kilkudziesięciu filmów spektakli teatralnych i telewizyjnych. Za kostiumy do filmów Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową, Persona non grata i Boże skrawki była nominowana do Nagrody Orłów. Laureatka nagrody teatralnej Ludwik za rok 2002 za najlepszą scenografię w Krakowie za spektakl Idiota w reżyserii Barbary Sass oraz nagrody za scenografię do Europa. Mikrodramaty na IV Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w roku 2004.

Współpracowała z takimi reżyserami, jak: Krzysztof Zanussi, Peter Greenaway, Jerzy Stuhr, Tadeusz Bradecki, Krzysztof Jasiński, Mariusz Grzegorzek, Andrzej Domalik, Magdalena Łazarkiewicz. Projektowała także dla Teatru Narodowego, Teatru im. Słowackiego i Teatru Starego w Krakowie, Teatru im. Jaracza w Łodzi, Teatru Powszechnego w Warszawie, Opery Śląskiej i innych. Kinomani znają jej kostiumy i scenografię z takich filmów, jak np: Spis cudzołożnic, Kroniki domowe, Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową, Nightwatching.

W Operze Bałtyckiej jest autorką kostiumów w operze Rigoletto.