zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Scenografowie

Izabela Stronias

 
scenograf

Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (dyplom w pracowni malarstwa i rysunku oraz w pracowni projektowania ubioru).
Jej prace prezentowane były na wielu wystawach, m.in. w Galerii Biura Wystaw Artystycznych we Wrocławiu Pałac Hucweldów (autorska wystawa rysunków), w Galerii BWA we Wrocławiu (autorska wystawa rysunków), w Galerii Malarstwa w Sopocie (prezentacja obrazów).
 
Laureatka prestiżowych nagród na licznych konkursach i wystawach, spośród których warto wymienić: Złotą Maskę za najlepsze kostiumy teatralne w sezonie 2003\2004 (Intryga i miłość, reżyseria Waldemar Zawodziński, Teatr im. Jaracza w Łodzi), Nagrodę Domu Mody „Telimena”, Nagrodę Dziennikarzy w konkursie na Najlepszego Polskiego Projektanta.
 
Artystka jest także autorką scenografii i kostiumów do filmów muzycznych i teledysków, m.in. Urszuli Dudziak, Tadeusza Nalepy, Michała Wiśniewskiego, Elżbiety Adamiak, filmów fabularnych: Rozmowa z człowiekiem z szafy (reżyseria Mariusz Grzegorzek), Moje miejsce (reżyseria Leszek Dawid), spektakli baletowych: Bric a brac (choreografia Roman Komassa, Teatr Wielki w Łodzi), Kobro (choreografia Gray Veredon, Teatr Wielki w Łodzi) oraz wielu innych spektakli teatralnych. Współpracuje,  m.in. z Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem Polskim w Poznaniu oraz Teatrem im. Jaracza w Łodzi.

Jest także ilustratorką książek, organizatorką pokazów mody i projektantką odzieży.
 
W Operze Bałtyckiej zrealizowała scenografię do spektakli baletowych: Giselle oraz pierwszej części Men's Dance - Tango life w choreografii Romana Komassy.