zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Scenografowie

Hanna Szymczak

scenograf

Z wykształcenia architekt, pochodzi z rodziny o głębokich teatralnych tradycjach (jest stryjeczną wnuczką słynnego tancerza Leona Wójcikowskiego). Autorka scenografii do kilkudziesięciu spektakli teatralnych, w tym wielu pozycji klasyki polskiej i obcej – m.in. Wyzwolenia, Dziadów, Balladyny czy Tartuffa, jak i dramaturgii XX. wieku i współczesnej – Iwony, księżniczki Burgunda, Pokojówek, Wielebnych, Hundebaru, Brzydala, przedstawień muzycznych i baletowych (Fame, Pippi w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Prophetie w Kieleckim Teatrze Tańca).

Za kostiumy i scenografię do Cyrografu, zrealizowanego w kieleckim Teatrze im. Żeromskiego, otrzymała nagrodę Nadzwyczajnego Andersena na Krakowskim Festiwalu Widowisk dla Dzieci.

Trójmiejskiej publiczności znana jest jako m.in. autorka scenografii do Koleżanek, zrealizowanych na scenie Teatru Wybrzeże. W Operze Bałtyckiej stworzyła scenografię do Mozarta i Salieriego, Edith, Ariadny na Naxos (Nagroda Prezydenta Gdańska dla spektaklu roku 2009), Czarodziejskiego fletu, Makbeta, Traviaty, Salome, Madame Curie, Carmen, Così fan tutte, Toski oraz kostiumy do spektakli tanecznych Kilka krótkich sekwencji Jacka Przybyłowicza (Men's dance) i Romeo i Julia, Out, Święto wiosny, Czekając na..., Cool Fire, Śmierć i dziewczyna, Fun, Light, Body Master Izadory Weiss. Współautorka kostiumów do opery Ubu Rex Krzysztofa Pendereckiego w Operze Bałtyckiej.
 
Przygotowała również dekoracje wnętrz w filmie Hiszpanka Łukasza Barczyka. W 2014 przygotowała scenografię do spektaklu Jakiś i Pupcze Hanocha Levina w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.