zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Ludzie


Scenografowie

 

Gosia Baczyńska

 
Absolwentka Wydziału Projektowania Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Już podczas studiów zdobywała doświadczenie jako asystent kostiumografa przy produkcjach filmowych. Następne dwa lata spędziła w Londynie, pracując w jednej z uznanych pracowni krawieckich.
 
Swoją pierwszą autorską kolekcję Gosia Baczyńska zaprezentowała w 2000 roku na wrocławskiej starówce. Dwa lata później przeniosła się do Warszawy, gdzie w 2009 roku otworzyła pracownię i atelier. To obecnie jedno z najbardziej luksusowych i oryginalnych miejsc modowych w Polsce. W 2012 roku jej marka modowa, nazwana od daty jej urodzin Fri 13.08,  świętowała swoje 15-lecie.
 
Kreacje Gosi Baczyńskiej możemy podziwiać na okładkach najbardziej prestiżowych polskich i międzynarodowych magazynów. Jej dorobek został wielokrotnie doceniony; magazyn "Elle" nadał jej tytuł „Projektanta Roku” w 2004 i 2005 roku, „Twój Styl” dwukrotnie przyznał jej tytuł „Doskonałość mody” w 2008 i 2011 roku, miesięcznik "Exclusiv" uznał  ją "Projektantem Roku 2005", magazyn "A4" uhonorował ją "Złotą Ikoną". Magazyn biznesowy "Home&Market" uznał ją już trzykrotnie jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce.
 
Gosia Baczyńska była pierwszą polską projektantką współpracującą z masową marką odzieżową – Reserved. Stworzyła dla niej kolekcje sygnowaną własnym nazwiskiem. Współpracowała wielokrotnie z luksusowymi markami, takimi jak np. Lexus, Rémy Martin. W projektach Gosi Baczyńskiej chodziły najbardziej znane modelki, wśród nich Alek Web, Liv Jagger, Helena Christensen, Zuzanna Bijoch.
 
Jej znakiem rozpoznawczym są liczne miękkie linie, misternie tworzone koronkowe ornamenty, plisy, kunsztowne drapowania oraz architektoniczne formy. Tworzy dla kobiet pewnych siebie, ceniących piękno, celebrujących swoją kobiecość.
 
Jest również autorką kostiumów do oper Iwona, księżniczki Burgunda w reżyserii Marka Weissa-Grzesińskiego oraz La Traviata Mariusza Trelińskiego.